DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. janvārī, 2016
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

SIA “Primekss” saņem Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas balvu

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
2016. gada 22. janvārī Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis pasniedza Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) intelektuālā īpašuma balvu uzņēmumam SIA „Primekss” par zināšanās balstītu un uz nepārtrauktu attīstību vērstu uzņēmējdarbību.

"Primekss ir padarījis betonu daudz kvalitatīvāku un ilgmūžīgāku, lai noliktavu, rūpnīcu, lielveikalu grīdas, daudzstāvu māju pamati, sienas, tilti, infrastruktūras būves būtu drošākas, ātrāk un izdevīgāk uzbūvējamas, turklāt ietaupot vairāk nekā 20 000 tonnu CO2 izmešu tikai 2015. gadā vien. Mēs arvien turpinām ieguldīt lielus līdzekļus izpētē un attīstībā, kvalitātes uzlabošanā, lai padarītu betonu īpaši kvalitatīvu",  uzsver "Primekss" valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs un turpina: "Mēs esam ļoti lepni par saņemto WIPO intelektuālā īpašuma balvu, kas apliecina mūsu nenogurstošos centienus daudzu gadu garumā radīt pasaules līmeņa inovatīvus produktus."

Uzņēmums SIA "Primekss" izveidots 1997. gadā, un tā darbības pamatnozare ir industriālo betona grīdu ieklāšana un citu betona konstrukciju veidošana. Kopā ar meitas uzņēmumiem Baltijas valstīs, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Izraēlā un ASV. SIA "Primekss" šobrīd ir viens no pasaules vadošajiem uzņēmumiem industriālo betona grīdu izbūves nozarē. Sadarbība ar vadošajām tehniskajām augstskolām Latvijā, Dānijā, Vācijā, Norvēģijā, Somijā un ASV, kā arī investīcijas pētniecībā uzņēmumam ļāvušas izstrādāt unikālu risinājumu - bezšuvju betona grīdu ieklāšanas tehnoloģiju "PrimeComposite", kuru izmanto plānu, izturīgu, intensīvai lietošanai paredzētu grīdu seguma izveidei noliktavās un citās industriālās ēkās. Minētā tehnoloģija ļauj vairāk nekā par 30% samazināt CO2 izmešu daudzumu, kas rodas betona ražošanas procesā. Izgudrojumi, kas ir tehnoloģijas "PrimeComposite" pamatā, ir aizsargāti ar nacionālajiem un starptautiskajiem patentiem.

SIA "Primekss" piegādā betona grīdu segumu un citu betonēšanas darbu veikšanu Baltijas, Skandināvijas valstīs un Izraēlā, kā arī licencē tehnoloģiju Dienvidāfrikas Republikā, Baltkrievijā, Indijā, Nīderlandē, Beļģijā, Krievijā un citur.  Betona grīdu "PrimeComposite" izmanto uzņēmumos "IKEA", "Lidl", "Volvo "John Deere", "Schenker" un citos.  SIA "Primekss" par betona grīdu "PrimeComposite" saņēmis vairākus apbalvojumus gan Latvijā, gan ārvalstīs, piemēram, "Betona inovācijas balva" kategorijā "Inovatīvs produkts" (ASV, 2012, 2013); "Čikāgas Inovācijas balva" (ASV, 2013); "Labākais Latvijas eksporta zīmols" (Latvija, 2013); "Eksporta un inovāciju balva" kategorijā "Inovatīvākais produkts" (Latvija, 2009), "Gada labākais produkts" (Baltkrievija, 2013, 2014).

SIA "Primekss" valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs ir vairāku uzlabota betona sastāva izgudrojumu autors un līdzautors. Viņš no uzņēmēja pozīcijām ir dalījies pieredzē par intelektuālā īpašuma aizsardzības sistēmas priekšrocībām un nepieciešamajiem uzlabojumiem gan starptautiskajā konferencē, kas norisinājās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros (2015), gan seminārā "Intelektuālā īpašuma tiesību sistēma un inovāciju vadība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem" (2013).

"WIPO apbalvojums SIA "Primekss" vēlreiz apliecina Latvijas uzņēmēju potenciālu, kas ļauj izstrādāt jaunus, inovatīvus produktus, tos atbilstoši aizsargāt un veiksmīgi piedāvāt dažādu valstu tirgos. Man ir liels prieks šo balvu pasniegt šādam uzņēmumam un novēlēt neapstāties pie sasniegtā", uzsver Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis.

WIPO Intelektuālā īpašuma balva uzņēmumam ir izveidota, lai izteiktu atzinību institūcijām un uzņēmumiem, tajā skaitā MVU, kuri radoši izmanto intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības sistēmu un ar savu darbību vairojuši izpratni par intelektuālā īpašuma sniegtajām priekšrocībām. Balvu piešķir uzņēmumiem, kuri intelektuālo īpašumu pielietojuši inovatīvu komerciālo stratēģiju atbalstam, sekmīgi īstenojuši augstskolās radītu izgudrojumu komercializāciju, izmantojuši preču zīmes inovatīvās tirgzinības stratēģijās, realizējuši informācijas kampaņas izpratnes vairošanai par intelektuālā īpašuma aktīviem, kā arī veicinājuši darbinieku radošuma un izgudrotājdarbības izpausmes.

Jau tika ziņots, ka 2015. gada decembrī Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas medaļas tika pasniegtas arī izgudrotājam Jurijam Roļikam un dizaineram Aldim Circenim.

 

Ilva Āķe
Departamenta "Patentu tehniskā bibliotēka"
Informācijas resursu nodaļas
Vadošā bibliotekāre elektronisko resursu vadības jautājumos

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU