Jaunākā tiesībsarga pasūtījumā gatavotā aptauja liecina, ka mazāk kā trešā daļa Latvijas iedzīvotāju zina, kas ir aprūpes atvaļinājums, turklāt vien retais pēdējā…
Diendusu nodrošināšana bērnudārzā ir obligāta tikai tad, ja bērnam to vajag. Ja bērnam dienas miegs nav nepieciešams, tad to nedrīkst uzspiest. Vajadzību pēc…
Saskaņā ar ANO Bērnu tiesību konvencijas 24. panta 1. punktu valsts atzīst ikviena bērna tiesības uz visaugstvērtīgāko pieejamo veselības standartu. ANO Bērnu tiesību komiteja…
Trešdien, 4. decembrī, tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) svinīgā un emocionāli…
Seksuāla rakstura piezīmes, aizvainošana un pazemošana skolā nav retums. Tiesībsargs vērš uzmanību, ka to var traktēt ne tikai kā rupjību, bet arī seksuālu…
Ierīkojot saules paneļu parkus, kuru potenciālā jauda ievērojami pārsniedz vienas mājsaimniecības vajadzības un kuru aizņemamā teritorija uzskatāmi maina ierasto lauku ainavu,…
Tiesībsarga aptaujā par mācību sākuma laiku skolās, bērna nokļūšanu līdz skolai un skolēna miega režīmu mācību laikā saņemtas jau teju 2900 atbildes. Ikviens vēl…
Izvērtēt, vai pedagogs ievērojis profesionālās ētikas principus, šobrīd ir katras izglītības iestādes vadības kompetencē. Arī ētikas kodeksu izstrādā katra izglītības…
Solīts makā nekrīt jeb aizsargātais elektroenerģijas lietotājs “uz papīra” vēl nenozīmē, ka tā būs arī dzīvē. Tiesībsargs konstatējis, ka aizsargātie lietotāji…
Tiesībsargs aicina Saeimu rūpīgi izvērtēt, vai esošajā ekonomiskajā situācijā ir sociāli atbildīgi un samērīgi mazināt sociālo atbalstu visnabadzīgākajai Latvijas…
Pašvaldībām jāpārskata sava prakse attiecībā uz paaugstinātās nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu būvēm, kurām nav derīgas būvatļaujas, un…
Tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku jau desmito gadu aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, pamanīt…
Augstas amatpersonas apgalvo, ka Latvijā ir resursi, lai radītu digitālos risinājumus ne tikai mums pašiem, bet arī pasaules tirgum. Tas ir lieliski, tomēr veidojot šādas…
Mākslīgais intelekts (MI) noteikti nav svešvārds, tomēr Latvijas augstskolās akūti trūkst digitālo prasmju, lai MI tehnoloģiju radītās priekšrocības izmantotu…
Darba sludinājumos dominē angļu un krievu valodas prasības, tomēr katrai ar atšķirīgu pamatojumu. Latvijas darba tirgū svešvalodu zināšanas tiek prasītas…
Pētījums par diskriminācijas jēdziena lietojumu medijos parāda, ka diskriminācijas jautājumi Latvijā ir daudzpusīgi un izplatīti. Taču pats diskriminācijas jēdziens bieži…
Atbildes un pieredzes stāsti (anonīmi un konfidenciāli) par seksuālās uzmākšanās gadījumiem augstskolās joprojām ir ļoti gaidīti un nepieciešami. Īpaši…
Ienākumus no sociālās stipendijas “Studētgods” neņems vērā, vērtējot materiālo situāciju sociālās palīdzības saņemšanai un trūcīgas vai maznodrošinātas…
Latvijā esošais vispārīgais tiesību aizsardzības mehānisms, kā iedzīvotājiem vērsties pret skaļu trokšņošanu, nav efektīvs izklaides trokšņu gadījumā.…
Sabiedrības attieksme un izpratne par cilvēku ar invaliditāti vajadzībām ir uzlabojusies – to apstiprina divi šogad tiesībsarga uzdevumā veiktie pētījumi. Tomēr viens…