VIEDOKĻI
>
Par Latviju. Par Tevi Latvijā.
TĒMAS
11. novembrī, 2013
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Komentārs
2
2

Kadastrs.lv – 5 gadi

Novembrī Valsts zemes dienests (VZD) svin datu publicēšanas portāla www.kadastrs.lv pastāvēšanas 5. gada dienu. Katru dienu to apmeklē vairāk nekā 2 500 apmeklētāji, lai apskatītu Nekustamo īpašumu valsts kadastra informācijas sistēmas un Valsts adrešu reģistra datus.

Ieskats www.kadastrs.lv vēsturē un nākotnē

Lai padarītu sabiedrībai  pieejamāku datu iegūšanu, 2008. gadā tapa VZD datu izplatīšanas portāls, kas aizstāja divas iepriekšējās sistēmas KRPārlūks un APVIDUS.

Portāls attīstās katru gadu un kalpo lietotāju ērtībām, piemēram, ir izveidota autorizēto lietotāju sadaļa. 2010. gadā tika uzsākta sadarbība ar mērniekiem, nodrošinot mērniecības darbu veikšanai nepieciešamo datu saņemšanu tiešsaistē.  Savukārt kopš 2012. gada portālu jau izmanto visi Latvijā praktizējoši uzņēmumi vai individuāli komersanti, kuri sniedz pakalpojumus mērniecībā, kā arī iedzīvotājiem radās iespēja veikt vienreizējos norēķinus internetbankā un ar maksājumu kartēm.

Šogad portālam tika izveidoti profili dažādos sociālajos tīklos – Draugiem.lv, Facebook, Twitter un YouTube, lai  būtu tuvāk pieejami portāla lietotājiem un varētu atbildē uz viņu neskaidrajiem jautājumiem.

Pavisam drīz kadastrs.lv tiks pielāgots gudrajiem telefoniem un planšetdatoriem, un VZD datus varēs apskatīt mobili pavisam ikdienišķu situāciju risināšanai.


Statistika

Kopš portāla izveidošanas ir apskatīti dati par vairāk nekā 10 miljoniem kadastra objektiem:

  • ~ 4,8 milj. īpašumiem;
  • ~ 2,6 milj. zemes vienībām;
  • ~ 2 milj. būvēm;
  • gandrīz ~ 1 milj. telpu grupām.

Šogad portālu kopumā ir apmeklējuši 134 453 unikālie lietotāji, no tiem 1310 lietotāji izmanto portālu  profesionālām vajadzībām.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU