VIEDOKĻI
>
Par Latviju. Par Tevi Latvijā.
TĒMAS
18. martā, 2013
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Komentārs
2
10
2
10

Pārmaiņas datu izplatīšanas portālā kadastrs.lv

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Mazliet vairāk nekā pirms četriem gadiem tīmekļa pārlūka logu vēra Valsts zemes dienesta (VZD) datu izplatīšanas portāls kadastrs.lv. Kopš tā brīža kadastrs.lv nav varējis atrasties „status quo” stāvoklī, lai nodrošinātu vēl ērtāku portāla izmantošanu tīmekļa lietotājiem. Šobrīd kadastrs.lv gatavojas nozīmīgām pārmaiņām, lai ikvienam interesentam kadastra datu pieejamību padarītu ērtu un vienkāršu.


Idejas pirmsākumi, kadastra datus padarīt pieejamus sabiedrībai, radās jau pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad tapa kadastrs.lv priekšteči – datu nodošanas programma „KRPārlūks”, telpisko datu pārlūks „APVIDUS”, Latgales interaktīvā tūrisma un kadastra datu karte e-karte.lv un Dienvidkurzemes biotopu pārlūkošanas programma „Dzintara taka”. Lai varētu piedāvāt jebkuram interesantam Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas un Valsts adrešu reģistra datus par visu Latvijas teritoriju ērtā un pieejamā veidā, tika radīts datu izplatīšanas portāls kadastrs.lv.

Katru dienu portālu apmeklē vairāk nekā 2500 apmeklētāju, kuriem portālā bez maksas ir iespēja uzzināt vispārīgus datus, piemēram, kadastrālo vērtību, kā arī pārbaudīt adresi Valsts adrešu reģistra datos. Savukārt bez līgumsaistībām, izvēloties norēķinus ar maksājuma kartēm, internetbanku vai Mobilly norēķinu sistēmu, var iegūt detalizētākus datus, piemēram, prognozētās kadastrālās vērtības, platības, apgrūtinājumus, u.c. Tāpat profesionālie nozares speciālisti, kuriem ikdienā nepieciešama kadastra datu lietošana, var kļūt par autorizētiem lietotājiem un norēķināties par pakalpojumiem ar pēcapmaksu.


Šogad portālam ir plānotas lielas pārvērtības. VZD Ģeotelpisko datu ģeotelpiskās informācijas sistēma izveides projekta ietvaros tiks izstrādāti jauni e-pakalpojumi, piemēram, dažādas tematiskās kartes ar iespēju veikt nepieciešamo datu atlasi. Tāpat būs iespēja elektroniski pasūtīt tādus pakalpojumus kā būvju kadastrālā uzmērīšana. Lai iepriecinātu arī actiņas, tiks izveidots jauns portāla dizains, bet, lai varētu uzzināt, kurā mežā drīkst cirst Ziemassvētku eglītes, taps portāla „mazā māsa” – mobilā aplikācija.

***
Šajā publikācijā paustais autora viedoklis un skatījums var nesakrist ar LV portāla redakcijas nostāju. Ar LV portāla redakcionālo politiku var iepazīties šeit.
Labs saturs
10
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI