VIEDOKĻI
>
Par Latviju. Par Tevi Latvijā.
TĒMAS
11. martā, 2013
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Komentārs
3
14
3
14

Pirmie apbalvojumi mērniecības nozarē

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
2013. gada 8. martā pasākumā Rīgas Svētā Pētera baznīcā tika pasniegti Latvijas Mērnieku biedrības (LMB) augstākie apbalvojumi par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mērniecības attīstībā. Tos saņēma četri profesionāļi, kurus bija izvirzījuši kolēģi un mērniecības jomas speciālisti.

Vēlamies vēlreiz uzsvērt un izcelt apbalvojumu saņēmējus, kā arī atgādināt, ka kandidātus šim apbalvojumam 2014. gadā jau tagad var pieteikt ikviens Latvijas Republikas pilsonis!

Šo apbalvojumu saņēma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) docents Jānis Klētnieks, kurš neatkarīgās Latvijas laikā veicinājis ģeodēzijas nozares atjaunošanu, piedalījies starptautiskos pētījumos un jaunu uzmērīšanas paņēmienu izstrādē, publicējis vairāk nekā 200 populārzinātniskus darbus astronomijas, ģeodēzijas un kartogrāfijas vēsturē, kā arī veicis aktīvu sabiedrisko darbu mērniecības nozares biedrību ietvaros. Goda zīmi saņēma arī Latvijas Universitātes Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta profesors Jānis Balodis, kurš vadījis RTU Ģeodēzijas profesoru grupu un papildinājis universitātes nozares studiju programmu ar jauniem studiju priekšmetiem, sekmīgi pārstāvējis Latvijas mērniecības vārdu starptautiskā vidē, kā arī bijis LMB priekšsēdētājs (1999-2002).

Atzinības zīme (krūšu zīme) saņēma uzņēmuma „Ģeometrs” vadītājam Andrim Mazkalniņam, kurš no 2006. līdz 2010. gadam bijis LMB priekšsēdētājs, izveidojis mērnieku sertificēšanas sistēmu, veicinājis Baltijas mērnieku biedrību sadarbību dažādu jautājumu risināšanā. Atzinības krūšu zīmi par mūža ieguldījumu jauno speciālistu sagatavošanu zemes ierīcībā un mērniecībā LLU un RTU studentiem saņema arī lektors Maigonis Kronbergs.

Labs saturs
14
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU