SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
04. decembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
1
13
1
13

Kādi veikali būs pieejami brīvdienās

Stājas spēkā 05.12.2020.

Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos, kā viens no papildu drošības pasākumiem ir noteikts, ka brīvdienās un svētku dienās iedzīvotājiem ir pieejamas tikai pirmās nepieciešamības preces.

FOTO: Zane Bitere, LETA

Piektdienas pēcpusdienā Ministru kabinets pieņēma lēmumu mazliet mīkstināt noteiktos ierobežojumus tirdzniecības vietām brīvdienās un svētku dienās, paplašinot pircējiem pieejamo preču klāstu. 

Ņemot vērā 4. oktobrī veiktos grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, ārkārtējās situācijas laikā (līdz 11. janvārim) visās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam jāparedz vismaz 10 mno apmeklētājiem pieejamās telpu platības (5.10. apakšpunkts).

Vienlaikus pakalpojumu sniedzējiem ir jānodrošina papildu nosacījums: tirdzniecības vietā (gan telpās, gan ārā) atrodas ne vairāk kā 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra.

Ja veikala platība ir mazāka par 25 m2, tajā atrasties var tikai viens apmeklētājs (5.41.1. apakšpunkts).

Informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties šajā vietā, ir jāizvieto labi redzamā vietā pie ieejas, arī svešvalodās (5.10. apakšpunkts).

Arī tirgotājiem apkalpot klientus bez sejas maskas ir liegts.

 • Darba dienās

Darba dienās visi veikali un tirdzniecības centri neatkarīgi no kopējās tirdzniecības platības ir atvērti, ievērojot apmeklētāju skaita ierobežojumu.

 • Brīvdienās un svētku dienās

Ievērojot minētās prasības pieļaujamajam apmeklētāju skaitam, no 5. decembra brīvdienās un svētku dienās darbojas TIKAI:

 1. aptiekas (tostarp veterinārās aptiekas);
 2. degvielas uzpildes stacijas (tajās aizliegts tirgot alkoholu, tabaku un tabakas izstrādājumus);
 3. veikali, kuros drīkst tirgot tikai šādas preču grupas:
 • pārtikas preces (izņemot alkoholu);
 • higiēnas preces;
 • dzīvnieku barību;
 • preses izdevumus;
 • sabiedriskā transporta biļetes.

Citas preču grupas brīvdienās un svētku dienās ir aizliegts tirgot (5.7. apakšpunkts).

Preču tirdzniecības ierobežojums brīvdienās un svētku dienās attiecas arī uz ielu tirdzniecību un tirdzniecību atklātā tirgus teritorijā. Savukārt pilnībā aizliegta ir gadatirgu organizēšana.

 • Iepirkšanās internetā

Netiek ierobežota jebkādu preču distances tirdzniecība un e-komercija – arī brīvdienās un svētku dienās atļauta būs preču iegāde ar distances līgumu, piegāde uz mājām un pakomātiem, kā arī preču izsniegšana un saņemšana veikalos.

Kādas higiēnas preces drīkst tirgot klātienē

Ekonomikas ministrija informē, ka ar higiēnas precēm saprotams:

 • zobu kopšanas līdzekļi (zobu pastas, zobu diegs);
 • zobu sukas un tamlīdzīgi produkti;
 • šampūni;
 • ziepes un organiskās virsmaktīvās vielas un mazgāšanas līdzekļi (ziepes, līdzekļi ķermeņa mazgāšanai, šķidri vai krēmveida, mazgāšanas līdzekļi, tīrīšanas līdzekļi);
 • dezinfekcijas līdzekļi;
 • higiēniskie vai farmaceitiskie izstrādājumi (ieskaitot knupīšus) no vulkanizēta kaučuka (t.sk. prezervatīvi);
 • tualetes papīrs, kabatlakatiņi, kosmētikas salvetes, roku dvieļi un galda salvetes;
 • sanitārie dvieļi (paketes) un tamponi, bērnu autiņi un autiņu ieliktņi, un tamlīdzīgi izstrādājumi no jebkāda materiāla.

Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē publicēts detalizētāks higiēnas preču saraksts, kuru tirdzniecība ir atļauta. 

Kāpēc nepieciešami ierobežojumi veikalos

Papildu drošības pasākumi tirdzniecības vietās ieviesti ar mērķi mazināt cilvēku pulcēšanos un līdz ar to inficēšanās risku sabiedriskās vietās, tostarp tirdzniecības vietās – veikalos, tirgos un ielu tirdzniecībā.

Iedzīvotāji tiek aicināti ievērot tirgotāju norādījumus, neapmeklēt veikalu, ja vērojamas saslimšanas pazīmes, un neiet veikalā, ja tur vērojama cilvēku drūzmēšanās un pirmšķietami izskatās, ka veikalā ir vairāk cilvēku, nekā pieļaujams.

Labs saturs
13
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU