NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
30. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Valsts vērtības
7
7

Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

Ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2020. gada 23. aprīļa lēmumu šodien, 2020. gada 30. aprīlī, 67 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis (piešķirts 35 personībām), Viestura ordenis (piešķirts 21 personībai) un Atzinības krusts (piešķirts 11 personībām).

Par nozīmīgu darbu neatkarības atgūšanas procesā

Šogad augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti gan cilvēkiem, kuru drosme un pašaizliedzība sekmēja Latvijas valstiskuma atgūšanu nevardarbīgā parlamentārā ceļā un Neatkarības deklarācijas pieņemšanu 1990. gada 4. maijā, gan personām, kuras, pakļaudamas briesmām dzīvību, dokumentēja un nākamajām paaudzēm saglabāja patiesas liecības par Trešās atmodas gaitu, gan dažādu profesionālo nozaru pārstāvjiem, kuru darbība veicinājusi demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas Latvijas valsts izaugsmi, informē Valsts prezidenta kanceleja.

“Ļoti priecājos, ka Ordeņu kapitulam Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 30. gadadienā ir iespēja godināt un apbalvot ar ordeņiem cilvēkus, kuru ikdienas darbs bija ārkārtīgi nozīmīgs neatkarības atgūšanas procesā. Tie bija cilvēki, kuri koordinēja saskaņotu Latvijas Tautas frontes darbību visā Latvijā, slēpa latviešu puišus no iesaukšanas padomju armijā, nodrošināja, ka informācija un videomateriāli par to, ka latvieši grib savu brīvu un neatkarīgu valsti, nonāca visas pasaules medijos. Tie ir vēlēšanu centra darbinieki, kuri saspringtā vēlēšanu kampaņā panāca to, ka Augstākajā padomē tika ievēlēts pietiekams skaits deputātu, kuri nobalsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu,” atzīst Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte.

Ordeņa kapitula paziņojumi “Latvijas Vēstnesī”

Ordeņa kapitula paziņojumi tika nekavējoties publicēti oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” papildu laidienā Nr. 84A:

  • ar Triju Zvaigžņu ordeni par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā apbalvotie;
  • ar Triju Zvaigžņu ordeni par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvotie;
  • ar Viestura ordeni par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvotie;
  • ar Atzinības krustu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvotie.

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls augsti novērtē ikvienas šībrīža ārkārtējās situācijas pārvarēšanā iesaistītās personas pašaizliedzīgo profesionālo vai sabiedrisko devumu un aicina ieteikt personas valsts apbalvojumiem par sevišķiem nopelniem ārkārtējās situācijas pārvarēšanā, vēršoties ar ierosinājumu Ordeņu kapitulā.

Detalizēta informācija par augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem un to piešķiršanas kārtību pieejama Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē.

Pasniegs pēc ārkārtējās situācijas beigām

Valsts apbalvojumus pasniedz Valsts prezidents vai cita persona viņa uzdevumā. Valsts apbalvojumus pasniedz saistībā ar šādiem Latvijas valstij nozīmīgiem notikumiem:

  • Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienu 4. maijā;
  • Lāčplēša dienu 11. novembrī;
  • Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu 18. novembrī.

Valsts apbalvojumu var pasniegt arī Valsts prezidenta valsts vizītes laikā ārvalstīs un ārvalstu valsts vadītāju valsts vizītes laikā Latvijā, kā arī ārvalstu vēstniekiem, beidzot dienesta laiku Latvijā.

Par valsts apbalvojumu pasniegšanu Ordeņu kapituls lems pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un noteikto ierobežojumu atcelšanas, paziņojot par to oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI