Lasīšanai: 1 minūte

Parāds UGF ir parāds valstij, kam nav noilguma

J
jautā:
02. jūnijā, 2014
Zaiga Samojlova

Labdien! Ir parādsaistības pret Uzturlīdzekļu fondu. Summa ir liela. Ienākumi tikai sociāls pabalsts 106 eiro apmērā un nepilngadīgs bērns, kurš dzīvo ar mani. Nav kustamu un nekustamu īpašumu. Īrējam dzīvokli. Kādas var būt sekas? Paldies.

A
atbild:
04. jūnijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Cilvēka dzīves pamatā ir darbs un zināšanas. Jādomā, ka apzināties realitāti – sociālais pabalsts minētajā apmērā nevar būt Jūsu vienīgie ienākumi mūža garumā. Agrāk vai vēlāk darba attiecības izveidosies un parādsaistības kārtot nāksies.

Jāpiebilst, ka šīs ir parādsaistības pret valsti un tām ir mūža noilgums. Proti, tās saglabājas visu cilvēka dzīvi. Tas nozīmē, ka parādsaistības pret parādnieku tiks piedzītas brīdī, kad parādniekam būs ienākumi vai jebkāda manta, no kuriem iespējams veikt ieturējumus vai to realizēt izsolē.