Lasīšanai: 1 minūte

Vai pēc kursos iegūtas izglītības ir tiesības sniegt konsultācijas

J
jautā:
14. septembrī, 2024
Viola

Labdien! Šobrīd mācos par zīdaiņu piebarošanas un bērnu uztura speciālistu spāņu kursos, kuros ir noslēguma eksāmens ar sertifikātu par apgūtajām zināšanām. Vai pēc Latvijas Republikas tiesību aktiem esmu tiesīga sniegt tiešsaistes konsultācijas vecākiem Latvijā un citās valstīs dzīvojošajiem? Kā korekti sākt saimniecisko darbību saistībā ar nodokļu apmaksu?

A
atbild:
23. septembrī, 2024
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, Kvalitātes nodrošināšanas departamenta vecākā eksperte

Ņemot vērā, ka nav precizēts ne kursu saturs un apjoms, ne izglītības dokuments, kas tiks iegūts pēc kursu apguves, šobrīd nav iespējams izvērtēt, vai persona kā speciālists var sniegt konsultācijas vecākiem.

Līdz ar to aicinām vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā, precizējot minētos jautājumus vai pievienojot iesniegumam iegūto izglītības dokumentu.

Savukārt saimniecisko darbību ikviena persona var reģistrēt Valsts ieņēmumu dienestā.