Lasīšanai: 1 minūte

Ieturējumi no minimālās darba algas

J
jautā:
07. jūnijā, 2024
Janis

Sveiki! Vai tiesu izpildītājs var ieturēt parādus no minimālās darba algas par policijas sastādītajiem administratīvajiem pārkāpumiem?

A
atbild:
18. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, darba devējs pēc tiesu izpildītāja rīkojuma var veikt ieturējumus no parādnieka darba samaksas. Civilprocesa likuma 594. pants, kas nosaka parādu piedziņas kārtību un apmērus attiecībā uz administratīvā pārkāpuma procesā pieņemto nolēmumu izpildi, paredz, ka parādniekam no darba samaksas ietur 50 procentus, saglabājot darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un papildus par katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu  līdzekļus 15 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas.