Lasīšanai: 1 minūte

Lai strādātu par bērnudārza audzinātāju, ir jāuzsāk vai jāpabeidz pedagoģijas studijas

J
jautā:
05. aprīlī, 2022
Kristīne

Labdien! Esmu pabeigusi vidusskolu Īrijā. Vēlos strādāt par bērnudārza audzinātāju Latvijā. Kādu izglītību man vajag saņemt (un vai iespējams mācīties tālmācībā)?

A
atbild:
24. aprīlī, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Lai strādātu par bērnudārza audzinātāju, t. i., pirmsskolas pedagogu, Latvijā, ir jāuzsāk vai jāpabeidz pedagoģijas studijas, kuru beigās varēs iegūt pirmsskolas skolotāja vai sākumskolas skolotāja kvalifikāciju. Par pirmsskolas pedagogu var strādāt arī persona ar augstāko izglītību pedagoģijā vai citu augstāko izglītību, apgūstot profesionālās kompetences pilnveides programmu (kursus) pirmsskolas saturā un didaktikā vismaz 72 stundu apjomā.