Cik bieži jāapmeklē bērnu tiesību aizsardzības kursi

J
jautā:
12. februārī, 2020
Jeļena

Radies jautājums sakarā ar bērnu tiesību aizsardzības obligātajiem kursiem. Cik bieži profesionālās ievirzes skolas pedagogam nepieciešams apmeklēt šos kursus? Ministru kabineta noteikumos Nr. 173 minēts, ka tie apmeklējami reizi piecos gados.

A
atbild:
08. maijā, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Vispārējās izglītības un profesionālās izglītības pedagogiem ir nepieciešamas speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā (atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktajam). Pedagogiem speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā vismaz 6 stundu apjomā) ir jāapgūst gada laikā kopš darba sākuma skolā, izņemot gadījumu, ja šīs zināšanas pēdējo piecu gadu laikā iegūtas formālās izglītības ceļā, piemēram, augstskolā.

Savukārt speciālo zināšanu pilnveidi pedagogi īsteno kopējās pedagogu profesionālās kompetences pilnveides ietvaros atbilstoši Ministru kabineta 11.09.2018. noteikumos Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” noteiktajai kārtībai, t. i., atkārtoti pēc trijiem gadiem identiski kursi bērnu tiesību aizsardzībā nav jāapgūst. Profesionālās kompetences pilnveides laikā tiek apgūti pedagogiem aktuālie jautājumi.