E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16103
Lasīšanai: 4 minūtes
1
1

Kompensācija, ja studējošais beidzis speciālo militārās apmācības kursu

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. janvārī, 2019
Mārtiņš

Labdien! Pirms kāda laika medijos izskanēja informācija, ka studenti, kuri apguvuši noteiktu militārās apmācības kursu, varēs saņemt kompensāciju. Ja pareizi saprotu, tad šobrīd nav iespējams pat iziet šo kursu, jo finanšu krīzes gados tam ticis apturēts finansējums. Kad to ir plānots sākt īstenot? Šobrīd esmu 1. kursa students, vai arī man būs iespēja tajos piedalīties?

A
atbild:
30. janvārī, 2019
Aizsardzības ministrija
Vita Briže, Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente

2019. gada 29. janvārī Ministru kabinets apstiprināja noteikumus Studējošo speciālās militārās apmācības kārtība, kas dod iespēju Latvijas augstskolās studējošajiem brīvprātīgi apgūt militārās zināšanas un iemaņas.

Militāro apmācību varēs apgūt jebkurā kursā studējošie, arī 1. kursa studenti, kas jau iekļāvušies Zemessardzē vai kļūs par zemessargiem pirms kursa uzsākšanas.

Apmācību īstenos Nacionālie bruņotie spēki, un tā notiks no studijām brīvajā laikā, tostarp brīvdienās un vasaras brīvlaikā.

Militārā apmācība tiks organizēta šādos secīgos posmos: kareivja pamatapmācība, jaunākā instruktora apmācība un Zemessardzes vada komandiera apmācība.

Kareivja pamatapmācība ilgs līdz desmit nedēļām, un tās laikā studējošie varēs apgūt dienestam Zemessardzē vajadzīgās pamatzināšanas un iemaņas, kā arī piedalīties Zemessardzes mācībās un dienesta pienākumu izpildē. Jaunākā instruktora apmācības ilgums būs 12 nedēļas, un šajā posmā būs iespēja apgūt nodaļas komandierim nepieciešamās zināšanas un prasmes, attīstīt pašiniciatīvu, līdera dotības, kā arī spēju ātri un precīzi pieņemt lēmumus. Pēc otrā apmācību posma varēs turpināt dienestu Zemessardzē kā instruktors.

Studējošie, kuri vēlēsies kļūt par virsnieku, sākot ar 2020. gadu, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā varēs apgūt Zemessardzes vada komandiera apmācību. Šī programma sniegs virsniekiem nepieciešamās zināšanas, piemēram,  personāla vadībā, plānošanā un taktikā, un to veidos astoņu nedēļu studijas klātienē, ko papildinās tālmācība. Studentiem, kuri apgūs šo apmācības posmu, tiks piešķirta leitnanta dienesta pakāpe dienestam Zemessardzē. Lai kļūtu par virsnieku profesionālajā dienestā, būs jāapgūst tikai apmācībā neiekļautie vada komandiera kursa posmi.

Ja militārajai apmācībai pieteiksies studējošie, kas kādu no apmācības posmiem būs jau apguvuši, dienot Zemessardzē, militāro apmācību varēs uzsākt ar nākamo posmu. Piemēram, tie studējošie, kuri Zemessardzē būs apguvuši militāro pamatapmācību, kursu varēs uzsākt ar jaunākā instruktora apmācību.

Apmācību varēs turpināt, līdz apgūti visi apmācību posmi, proti, dalību militārajā apmācībā būs iespējams turpināt jau pēc augstākās izglītības iegūšanas. 

Pēc Zemessardzes vada komandiera kursa sekmīgas apgūšanas, augstākās izglītības iegūšanas civilajā augstskolā un iecelšanas leitnanta amatā Zemessardzē persona varēs saņemt kompensāciju trīs profesionālā dienesta karavīra mēnešalgu apmērā jeb aptuveni 2524 eiro.

Lai pieteiktos militārajai apmācībai, studējošie aicināti vērsties tuvākajā Zemessardzes bataljonā. Uzzināt vairāk par pieteikšanos Zemessardzē var, zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru – 1811, rakstot e-pasta vēstuli esizemessargs@mil.lv, kā arī apmeklējot Zemessardzes tīmekļvietni www.zs.mil.lv.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 278 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas