E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 11364
Lasīšanai: 2 minūtes
7
7

Kā atvērt mācību centru?

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. februārī, 2017
ieva

Esam nodibinājuši un reģistrējuši biedrību. Pašlaik vēlamies atvērt biedrības mācību centru. Kādu turpmāko rīcības plānu mums labāk izvēlēties: reģistrēt biedrību kā izglītības iestādi vai veikt grozījumus statūtos un atvērt mācību centru kā biedrības struktūrvienību, to reģistrējot kā izglītības iestādi?

A
atbild:
08. martā, 2017
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, Licencēšanas un reģistru departamenta vecākā referente

Biedrības un tās mācību centra darbības organizācija un juridiskais statuss ir dibinātāju kompetencē. Turpmākais rīcības plāns atkarīgs arī no izglītības programmām, kuras biedrība savā mācību centrā vēlas īstenot.

Ja biedrība plāno īstenot tikai pieaugušo neformālās izglītības vai interešu izglītības programmas, reģistrācija Izglītības iestāžu reģistrā nav obligāta. Šīs programmas var īstenot, saņemot pašvaldības izsniegtu licenci izglītības programmas īstenošanai.

Profesionālās pilnveides un profesionālās tālākizglītības programmu īstenošanai būs nepieciešama reģistrācija Izglītības iestāžu reģistrā. Tā var būt gan kā biedrības dibināta izglītības iestāde, gan kā izglītības iestāde – biedrības struktūrvienība.

Izglītības iestādes reģistrācijas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.397 „Izglītības iestāžu un citu Izglītības likumā noteikto institūciju reģistrācijas kārtība”, kuros noteikts, ka iesniegumam par reģistrāciju jāpievieno iestādes darbību reglamentējošs normatīvais akts, kas paredz izglītojošas darbības veikšanu (piemēram, statūti), un izglītības programmas īstenošanas telpām jāatbilst higiēnas un drošības prasībām.

Plašāka informācija pieejama Izglītības kvalitātes valsts dienesta tīmekļa vietnes www.ikvd.gov.lv sadaļā “Reģistrācija”.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 68 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas