DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Eiropas dienā tieslietu ministre ar jauniešiem diskutē par Latvijas dalību Eiropas Savienībā 

Publicitātes foto

Ceturtdien, 9. maijā, Eiropas dienas ietvaros tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere Liepājas Raiņa vidusskolā un Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Lauma Paegļkalna Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā viesojās ar lekciju “Latvijas 20 gadi Eiropas Savienībā”, lai diskutētu ar jauniešiem par ieguvumiem, kas saistīti ar dalību Eiropas Savienībā (ES). 

 Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ar Liepājas Raiņa vidusskolas jauniešiem sprieda par ES mērķiem un vērtībām, minot, ka ES ir 27 valstu sadarbības projekts ar mērķi stiprināt tiesiskumu, demokrātiju, drošību, labklājību un reģionālo ekonomiku. Tika diskutēts arī par Latvijas dalības ES ieguvumiem, kas ietver ne tikai finansiālu devumu, bet arī tādas svarīgas un jau pašsaprotamas brīvības kā brīva produktu plūsma ES, brīva personu plūsma ES, brīva pakalpojumu plūsma ES un brīva kapitāla plūsma ES robežās.   

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsvēra, ka ieguvumi no dalības ES ir redzami un jūtami arī Liepājas ielās. Bez Eiropas finansējuma daudzi nozīmīgi pilsētas infrastruktūras projekti nebūtu iespējami: ostas padziļināšanas darbi, Krūmu ielas, Lielās ielas un Tramvaja tilta, Grīzupes ielas, Kapsēdes ielas, Vētru ielas un Vecās ostmalas posma pārbūve, kā arī esošie tramvaju sliežu darbi tiek nosegti 85 % apmērā no ES fondiem, taču Liepājas ostas modernizācijai arī pavisam nesen tika piešķirti 7 miljoni eiro no ES fondiem. 

Tāpat ministre savā lekcijā skolēniem stāstīja par ES iesaisti Latvijas tiesību aizsardzībā. ES nodrošina Latvijas pilsoņu pamattiesību aizsardzību, pamattiesībām esot par daļu no Latvijas un ES tiesībām kopš 2009. gada 1. decembra, kad spēkā stājās Lisabonas līgums.  

Savukārt parlamentārā sekretāre Lauma Paegļkalna savā lekcijā Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēniem uzsvēra Rīgas ieguvumus no ES, piemēram, regulāri ES struktūrfondu finansētos būvniecības darbus (Salu tilta pārbūve, Grīziņkalna kvartāla infrastruktūras projekti, daudzu ielu rekonstrukcijas darbi), kā arī regulāro ES finansējumu Latvijas Okupācijas muzejam, kas mazina tā uzturēšanas finansiālo slogu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI