DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Iedzīvotāji arvien aktīvāk interesējas par piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanu privatizētajās daudzdzīvokļu mājās 

Latvijas iedzīvotājiem ir pieaugoša interese par piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanu un vienota īpašuma izveidi. To varēja novērot 27. martā notikušajā Tiesu izpildītāju dienā, kas šogad bija veltīta piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanai privatizētajās daudzdzīvokļu mājās.  

Visas dienas garumā zvērināti tiesu izpildītāji atbildēja uz iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem, piemēram, cik dzīvokļu īpašniekiem ir jānobalso, lai tiktu pieņemts lēmums par atsavināšanas tiesības izmantošanu, kādi maksājumi jāveic, kāda ir zvērināta tiesu izpildītāja kompetence dalītā īpašuma izbeigšanas procesā, u. tml. Kopumā Tiesu izpildītāju dienas ietvaros tika sniegtas atbildes uz vairāk nekā 200 iedzīvotāju jautājumiem.  

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka: “Pagaidām zvērinātu tiesu izpildītāju lietvedībā ir uzsāktas 45 piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas lietas, kas sākotnēji var šķist neliels skaits, tomēr iedzīvotāju augstā interese un lielais zvanu skaits Tiesu izpildītāju dienā parādīja, ka šādu lietu skaits noteikti turpinās palielināties. Ir novērojams, ka līdz ar Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likuma stāšanos spēkā iedzīvotājiem arvien aktuālāks kļūst jautājums par to, kā ir iespējams dalītā īpašuma vietā izveidot vienotu nekustamo īpašumu.” 

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta datiem Latvijā piespiedu dalītā īpašumā joprojām ir vairāk nekā 3,6 tūkstoši daudzdzīvokļu māju, kas atrodas uz 7354 citām personām piederošām zemes vienībām. Šajās daudzdzīvokļu mājās kopumā ir gandrīz 111 tūkstoši dzīvokļu.  

Tiesu izpildītāju dienas ietvaros iedzīvotāji tāpat konsultējās arī par citiem ar parādu piedziņu saistītiem jautājumiem, piemēram, par saglabājamo naudas līdzekļu apmēru, piemērojamiem piespiedu izpildes līdzekļiem, spriedumu izpildes izdevumu aprēķināšanas kārtību, uzturlīdzekļu piedziņu. 

Tiesu izpildītāju dienas ir Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes 2016. gadā aizsākta iniciatīva. To mērķis ir sniegt plašāku informāciju par tiesu izpildītāju darbu Latvijā un dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas parādu atmaksas jautājumos. 

Tiesu izpildītāji ir valsts amatpersonas, kuru pienākums ir panākt tiesu spriedumu izpildi aizskartās puses, valsts un sabiedrības interesēs. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pienākums ir rūpēties par nozares pārstāvju profesionalitāti un publiski pārstāvēt viņu viedokli.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI