DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pašvaldība turpina attīstīt Daugavpils cietoksni 

Publicitātes foto

Jau tuvākajā laikā Daugavpils valstspilsētas pašvaldība noslēgs sadarbības līgumu ar Latvijas Piļu un muižu asociāciju, tādējādi veicinot Daugavpils cietokšņa kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, attīstību un popularizēšanu. Šādu lēmumu ceturtdien, 14. martā, deputāti pieņēma Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē. 

Daugavpils cietoksnis ir unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Tas ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Mūsdienās tas ir ne tikai pilsētas apkaime, bet arī populārākais apskates objekts Daugavpilī. Pēdējo gadu laikā Daugavpils cietoksnī īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, kuru ietvaros restaurēti cietokšņa vaļņi un būves, atjaunota infrastruktūra, kā arī radīti jauni tūrisma objekti. 

Sadarbība ar Latvijas Piļu un muižu asociāciju ļaus turpināt Daugavpils cietokšņa kultūrvēsturisko vērtību izpēti, saglabāšanu un popularizēšanu, piesaistot kompetentus nozares ekspertus un jaunus sadarbības partnerus. Latvijas Piļu un muižu asociācija līguma ietvaros piedāvā dažādu aktivitāšu klāstu, kas saistītas ar informācijas izplatīšanu, mārketinga pasākumiem, kā arī biedru interešu pārstāvniecību dažādās profesionālajās organizācijas. Asociācija ik gadu rīko tūrisma attīstības veicināšanas akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” un “Leģendu nakts”, kuros turpmāk būs iespēja piedalīties arī Daugavpils cietoksnim, piesaistot plašāku tūristu auditoriju. 

Latvijas Piļu un muižu asociācija ir profesionāla biedrība, kas apvieno vairāk nekā 100 biedru no visas Latvijas. Asociācijas galvenie mērķi ir veicināt Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu, piļu un muižu unikālo kultūras mantojuma vērtību un vides apzināšanu, izpēti, atjaunošanu, uzturēšanu, pielāgošanu izmantošanai, izmantošanu un attīstību; sekmēt tūrisma, kultūras un radošu industriju nozaru un ar tām saistītās infrastruktūras un pakalpojumu attīstību pilīs un muižās; paplašināt piļu un muižu pieejamību sabiedrībai; popularizēt kultūras mantojuma saglabāšanu, attīstīt sabiedrības kultūras mantojuma apziņu un veicināt sabiedrības līdzdalību kultūras mantojuma aizsardzībā.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI