DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

VDD publisko pārskatu par dienesta darbību 2023. gadā

Valsts drošības dienests (VDD) ir sagatavojis ikgadējo publisko pārskatu par dienesta darbību 2023. gadā.

“Kaut arī agresorvalsts Krievija lielus resursus ir novirzījusi Ukrainas okupācijas centieniem, tā aizvadītajā gadā nemainīgi radīja lielāko apdraudējumu arī Latvijas nacionālajai drošībai. Dienests pērn izmeklēja līdz šim lielāko spiegošanas gadījumu skaitu. Tika izmeklētas arī citas prettiesiskas darbības Krievijas labā,” aizvadīto gadu raksturo VDD priekšnieks Normunds Mežviets. “Jārēķinās, ka šogad Krievija pret Latviju varētu īstenot aizvien redzamākas un provokatīvākas aktivitātes. Nespējot gūt cerētos panākumus Ukrainā, Krievija cenšas iebiedēt Latvijas un citu Eiropas valstu sabiedrību ar mērķi mazināt atbalsta sniegšanu Ukrainai.”

2023. gada pārskatā sniegts ieskats vairākos VDD atklātos gadījumos, kas bijuši saistīti ar apdraudējumu Latvijas valsts un sabiedrības drošībai. Ciktāl to ļauj izmeklēšanas intereses, dienesta darbības pārskatā aprakstītas atsevišķas dienesta izmeklētas spiegošanas lietas, atklātie Eiropas Savienības sankciju pārkāpumi, kā arī radikalizācijas un terorisma slavināšanas gadījumi.

VDD ikgadējā publiskā darbības pārskata sagatavošanas mērķis ir sniegt dienesta vērtējumu par aktuālajiem Latvijas nacionālās drošības apdraudējumiem un tendencēm dienesta darbības jomās. Pārskatā ir iekļauta informācija par galvenajiem VDD darbības virzieniem: pretizlūkošanu, valsts noslēpuma aizsardzību, konstitucionālās iekārtas aizsardzību, informatīvās telpas drošību, ekonomisko drošību, pretterorismu, pirmstiesas izmeklēšanu un valsts augstāko amatpersonu aizsardzību.

Publiskais pārskats par VDD darbību 2023. gadā pieejams VDD tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI