DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens tiksies ar Latvijas lielo ostu pārstāvjiem un uzņēmējiem 

Piektdien, 1. martā, satiksmes ministrs Kaspars Briškens Rīgas brīvostā tiksies ar ostas pārstāvjiem un tajā strādājošiem uzņēmējiem, lai iepazītos ar aktuālo informāciju ostā, uzklausītu stividorus un pārrunātu ostu attīstības perspektīvas. Ministrs tuvākajā laikā plāno apmeklēt arī Ventspils un Liepājas ostu. 

“Ostām ir gan valstiski stratēģiska loma, gan svarīga nozīme Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Tām ir potenciāls attīstībai, un pārmaiņas, kas saistītas ar ģeopolitiskajiem apstākļiem, prasa vēl skaidrāk apzināties un akcentēt mūsu priekšrocības transporta loģistikas jomā, lai kļūtu par Ziemeļeiropas loģistikas centru. Latvijas lielajām ostām vēl aktīvāk jāstrādā, lai piesaistītu investīcijas un attīstītu jaunus biznesa virzienus. Potenciāls, kas vēl vairāk izmantojams, ir ostu teritoriju attīstība, augstākas pievienotās vērtības investīciju piesaiste industriālajai ražošanai, jauni risinājumi savienojumu nodrošināšanā ar globāliem tirgiem, kā arī pasažieru infrastruktūras uzlabošana un tūrisma veicināšana. Esmu pārliecināts, ka Latvijas ostas, neraugoties uz pašreizējiem izaicinājumiem, spēs sekmīgi konkurēt globālajā tirgū un sniegt ievērojamu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā,” norāda satiksmes ministrs K. Briškens. 

Tikšanās laikā ministrs par ostu attīstības perspektīvām diskutēs ar Rīgas brīvostas pārvaldes meitas sabiedrības SIA “LVR Flote” pārstāvjiem, kā arī ar Rīgas brīvostas stividoriem: SIA “Rīgas Centrālais termināls”, SIA “Rīgas pasažieru osta”, SIA “WT Terminal”, SIA “Jaunzeltiņi”, SIA “Exstron”, SIA “KS Terminal”, SIA “Riga Nordic Terminal”, SIA “Port Magnat”, SIA “Riga Bulk Terminal”, AS “Tallink Latvia”, SIA “Rīgas Universālais termināls”. 

Tāpat ministrs kopā ar Rīgas brīvostas valdes locekli Lieni Priedīti-Kancēviču, Rīgas brīvostas pārvaldnieku Ansi Zeltiņu, pārvaldnieka vietnieku ostas attīstības jautājumos Edgaru Sūnu, pārvaldnieka vietnieku juridiskajos un administratīvajos jautājumos Mārtiņu Ziemani un ostas kapteini Arni Šmitu apmeklēs Rīgas brīvostas Kapteiņdienestu, apskatīs peldošo dronu OTTER, kā arī dosies izbraucienā pa ostas teritoriju ar hidrogrāfijas kuģi “Līva”.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI