DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Makulatūras un papīra iepakojuma vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” starpposma uzvarētāja – Ķekavas vidusskola

Publicitātes foto

Līdz pērnā gada beigām ražotāju atbildības sistēmas uzņēmuma “Zaļā josta” ikgadēji rīkotajā makulatūras un papīra iepakojuma vākšanas kampaņā “Tīrai Latvijai” tika savākti un nodoti tālākai pārstrādei 118 812 kilogrami makulatūras un 7356 kilogrami papīra iepakojuma, tādējādi izglābjot 2222 kokus un ietaupot 534 654 litrus ūdens, kas būtu nepieciešami, lai ražotu jaunu papīru un papīra iepakojumu, norāda “Zaļās jostas” vides izglītības vadītāja Aija Caune. 

Ķekavas vidusskolas skolēni ar savāktiem 7693 kilogramiem makulatūras ir kļuvuši par starpposma uzvarētājiem kampaņā “Tīrai Latvijai”. 

“Ķekavas vidusskola konkursā piedalījās arī pērn, savācot 11 575 kilogramus makulatūras un iegūstot godalgoto otro vietu. Sveicam starpposma uzvarētājus un novērtējam, ka bērni tik aktīvi iesaistās, tādējādi sekmējot materiālu otrreizējo pārstrādi un mazinot makulatūras un papīra ražošanai nepieciešamo dabas resursu daudzumu,” norāda Caune.  

No Ķekavas vidusskolas audzēkņu sasniegtā rezultāta nedaudz atpaliek Stāķu pamatskolas skolēni, kuri savāca 7300 kilogramus makulatūras un 56,15 kilogramus papīra iepakojuma. Savukārt trešās vietas ieguvēji – Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi – tālākai pārstrādei nodeva 5462 kilogramus makulatūras.  

Līdz 2023. gada beigām konkursā piedalījās 235 izglītības iestādes, iesaistot 65 250 skolēnus, bērnudārza audzēkņus un izglītības iestāžu darbiniekus. Konkursa “Tīrai Latvijai” starpposma uzvarētāji saņems balvu 100 eiro apmērā no SIA “Līgatnes papīrs”.   

Kampaņa “Tīrai Latvijai” ilgs līdz 2024. gada 15. martam. Pirmsskolas, vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes arvien var pieteikties bateriju, papīra iepakojuma un makulatūras vākšanai interneta vietnē www.tirailatvijai.lv. Kampaņas rezultāti un uzvarētāji tiks paziņoti šā gada maijā.  

Izglītības iestādēs savāktais papīra iepakojums un makulatūra tiks nodota otrreizējai pārstrādei, tādējādi kļūstot par izejvielu, piemēram, jaunu iepakojumu vai rakstāmpapīra, ekoloģisku mājdzīvnieku pakaišu granulu, siltumizolācijas materiālu ražošanā. Bērni un jauniešu varēs redzēt, kā atkritumi pārtop izmantojamos resursos, jo par katru savākto makulatūras tonnu pretī varēs saņemt pārstrādātu papīru.  

Otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, SIA “CleanR”, AS “BAO”, SIA “Līgatnes papīrs”, “Balticfloc”, AS “Latvijas valsts meži”, PS “LAUTUS VIDE”, VEF Rīga. 

“Zaļā josta” Latvijas skolēnus un pirmsskolas vecuma bērnus makulatūras vākšanas kampaņā  iesaista jau 21. reizi, bet izlietoto bateriju vākšanā – 17. reizi.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI