DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministra un Latvijas Tirgotāju asociācijas sarunā uzsvērta darbaspēka loma ekonomiskās izaugsmes veicināšanā

Šodien, 5. decembrī, ekonomikas ministrs Viktors Valainis tikās ar Latvijas Tirgotāju asociācijas (turpmāk – LTA) pārstāvjiem, lai pārrunātu nozarei aktuālos jautājumus, tostarp darbaspēka pieejamības problemātiku.  

LTA pārstāvji atzina, ka joprojām saskaras ar pircēju, it īpaši kaimiņvalstu, plūsmas kritumu, kas nav pilnvērtīgi atjaunojusies kopš Covid-19 pandēmijas laikiem. Tādēļ ir būtiski veicināt gan jaunu, tūristiem pievilcīgu objektu izveidi, gan arī jaunu darba vietu radīšanu reģionos. Turklāt, nozares ieskatā, nepieciešams pārskatīt atsevišķu nodokļu likmes, tostarp, akcīzes nodokļa likmes, kā arī ierobežojumu atsevišķām nozarēm, tai skaitā kredītdevējiem, izvietot reklāmas.  

Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka nodokļu jautājumi regulāri tiek pārrunāti Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupas sanāksmēs un darbs pie šiem jautājumiem turpināsies, lai ilgtermiņā sekmētu Latvijas ekonomikas konkurētspēju un investīciju piesaisti, kur būtiska loma ir nodokļu politikai.  

Tāpat arī tikšanās laikā tika pārrunāti darbaspēka pieejamības un jaunu darba vietu radīšanas jautājumi. Asociācijas pārstāvji uzsvēra, ka esošie bezdarba rādītāji neatspoguļo patieso situāciju, jo darbinieku sameklēšana nozarei ir visai izaicinoša. Vienlaikus, iedzīvotāju piesaistīšanai reģioniem ir nepieciešams radīt jaunas, labāk apmaksātas darba vietas. Tas kopumā celtu kā iedzīvotāju labklājību, tā arī reģionu izaugsmi kopumā.  

Viktors Valainis informēja nozares pārstāvjus, ka Ekonomikas ministrija plāno pārņemt darba tirgus īstermiņa attīstības prognozēšanas un politikas veidošanas jautājumus, lai sekmētu kompleksu un sabalansētu nodarbinātības politikas īstenošanu valstī. Ministrs uzsvēra, ka vienlīdz ir svarīga gan mazkvalificētā darbaspēka kvalifikācijas celšana, gan arī pārkvalifikācija. Tāpat arī viņš atzīmēja, ka tuvākajā laikā plānots apstiprināt Cilvēkkapitāla attīstības stratēģiju, kas ir būtiska un ilgi gaidīta ceļakarte, lai vienotu gan esošās, gan nākotnes darba tirgus vajadzības un ar visaptverošu pasākumu kopumu sekmētu darbaspēka piedāvājuma pielāgošanos nākotnes darba tirgus vajadzībām. 

Papildus tam, ekonomikas ministrs uzsvēra nepieciešamību nākamgad diskutēt par nodokļu sistēmas pārskatīšanu nodarbinātības jomā, īpaši attiecībā uz mazo algu likmēm, kā arī izvērtēt iespējas motivēt bezdarbniekus aktīvāk iesaistīties darba meklēšanā un ātrāk atgriezties darba tirgū.  

Sanāksmes noslēgumā pārrunāti jautājumi par iespējām palielināt Latvijas pārtikas ražotāju pārstāvību lielveikalu ķēdēs un sekmēt konkurenci tirdzniecības jomā. Sarunā ekonomikas ministrs apliecināja, ka arī šiem jautājumiem nākamā gada laikā ir paredzēts pievērst īpašu uzmanību.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI