DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Zemgales politiķi iepazīstas ar augusta vētras postījumiem

FOTO: Publicitātes foto

Septembra Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdes ietvaros, Zemgales politiķi apmeklēja Dobeles novadu, Tērvetes dabas parku. Pēc oficiālās sēdes daļas, politiķi apskatīja arī augusta vētras un krusas postījumu sekas.

Attīstības padomes sēde šoreiz tika aizvadīta klātienē, Tērvetes dabas parkā. Sēdi atklāja ar  VSIA “Latvijas koncerti” pārstāvju prezentāciju, kas pašvaldību vadītājus iepazīstināja ar kultūras piedāvājumu, lai celtu profesionālās mākslas pieejamību reģiona iedzīvotājiem dažādās vecuma grupās. Pēc sarunas puses vienojās, ka informācija tiks nodota pašvaldību kultūras nozares atbildīgajiem speciālistiem, pašvaldību kultūras pasākumu dažādošanai.

Tāpat sēdē izskatīts jautājums par grozījumiem Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) 2023. gada budžetā. Grozījumi nepieciešami, lai nodrošinātu ZPR darbību un apstiprināto dokumentu izpildi, pamatojoties uz ZPR nolikumu. Iesniegtos grozījumus padomes locekļi atbalstīja vienbalsīgi.

Politiķi vienbalsīgi atbalstīja arī otro sēdes jautājumu - Zemgales plānošanas reģiona 2023. gada darba plāna “ES fondu un citu ārvalstu finanšu palīdzības projektu īstenošana” redakcionālās izmaiņas. Tās paredz darba plānā iekļaut vēl vienu projektu, kas uzsākts šoruden. Jauniekļautais projekts - “Reģioni noturībai pret klimata pārmaiņām, izmantojot inovācijas, zinātni un tehnoloģijas / NATALIE” – aptver tādas aktivitātes, kas saistītas ar gatavību neizbēgamām klimata izmaiņām, tostarp novērst potenciālos zaudējumus gan ekonomikas, gan vides jomā.

Savukārt, lai veicinātu uzņēmēju atpazīstamību un popularizētu labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, padomes sēdes dalībnieki atbalstīja ikgadējo reģionālo konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2023” organizēšanu. Plānots, ka konkursa laureātu godināšana notiks 24.novembrī, Rundāles pilī.

Pēc sēdes noslēguma, Zemgales politiķi, dabas parka projektu vadītāja Normunda Namnieka vadībā, iepazinās ar augusta vētras postījumu sekām. Reiz, kur slējās meži, šobrīd ir lieli klajumi. Tomēr parka pārstāvis pauž optimismu un smej: “Rūķu mātei šobrīd paveras plašāks skats”. Lai arī parks kopš sestdienas ir pieejams apmeklētājiem, vētras postījumi joprojām ir manāmi. Par to liecina izgāztās koku saknes un sazāģētie baļķi taku malās. Tāpat turpinās arī parka sakopšanas darbi. Tomēr parkā jau tagad veikti dažādi uzlabojumi. Tostarp rūķu namiņos gada tumšajos mēnešos iemirdzēsies gaisma, kā arī parks apmeklētājiem būs atvērts ilgāku laiku, jo izgaismotas būs pastaigu takas. Savukārt parka teritorijā nogāztos kokus izmantos dabas parka labiekārtošanai – Tērvetes koktēlniecības darbnīcā gatavos lapenes, soliņus un citu nepieciešamo parka tūrisma infrastruktūru.

Atgādinām, ka Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdes norisinās katra mēneša trešajā otrdienā. Nākamā sēdē plānota 21.novembrī. Ievērojot tradīciju rotācijas kārtībā ik reizi pulcēties kādā citā no pašvaldībām, nolemts, ka sēde notiks Jelgavas novadā.

Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdēs piedalās pašvaldību pārstāvji no Jelgavas valstpilsētas, kā arī Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas un Jēkabpils novadiem. Savukārt, Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs ir Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI