DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Līvānu novada pašvaldībai piešķirs 85 533 eiro pavasara plūdu izdevumu segšanai

2023. gada 5. septembrī Ministru kabinets apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par 85 533 eiro piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Līvānu novada pašvaldībai. Finanšu līdzekļi nepieciešami, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar 2023. gada martā un aprīlī plūdu laikā radīto postījumu novēršanu Līvānu novada pašvaldības teritorijā. 

Lai saņemtu minēto finansējumu, Līvānu novada pašvaldībai jānodrošina līdzfinansējumu radīto zaudējumu novēršanai ne mazāk kā 30% apmērā, kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi.   

Pamatojoties uz Līvānu novada pašvaldības iesniegto informāciju, 2023. gada martā un aprīlī Daugavas pārplūšanas rezultātā izraisīto plūdu laikā tika appludināti Līvānu novada pašvaldības īpašumi, applūdinātas divas ielas un ceļš. 

Saskaņā ar SIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” sniegto informāciju, Dubnas upe pie Sīļiem un Ošupīte pie Kūleniekiem martā bija lielākoties brīva no ledus, epizodiski gar krastiem veidojās piesalas vai gāja vižņi. Daugavā gar krastiem piesalas bija līdz 18. martam, pēc tam upe pie Jersikas bija brīva no ledus. Šā gada 16. martā tika izsludināts dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdenslīmeni austrumdaļas upēs. Plaši applūda Daugavas krastiem piegulošās teritorijas arī augšpus Līvānu novadam. Ūdens plaši izplūda ārpus Daugavas krastiem – applūda Daugavas palienes un zemākās teritorijas tās krastos. Daugavā garākā posmā arī pieteku lejteču posmos ilgstoši bija paaugstināts ūdenslīmenis un plaši applūdušas teritorijas. Dubnā pie Sīļiem ūdenslīmenis bija tuvs dzeltenajai brīdinājuma atzīmei, bet Ošupītē pie Kūleniekiem to pārsniedza. 

Lai novērstu plūdu laikā radītos postījumus, Līvānu novada pašvaldības teritorijā kopā nepieciešami finanšu līdzekļi 122 190,21 eiro apmērā. Pašvaldībai nodrošinot līdzfinansējumu 30% apmērā (36 657,06  eiro), no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Līvānu novada pašvaldībai nepieciešami finanšu līdzekļi 85 533 eiro apmērā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI