DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Ar jaunu iniciatīvu platformā “ManaBalss” piesakām jaunu politiku

Balstoties uz ziņojumiem no skolām, diskusijām Labklājības ministrijas Dzimumu līdztiesības komitejā un konsultējoties ar sievietēm organizācijās, izglītības iestādēs, sociālajos dienestos un ģimenēs, kurās aug meitas, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls uzsāk jaunu iniciatīvu platformā “ManaBalss”, aicinot savākt nepieciešamos 10 000 parakstus mēneša laikā.

Starptautiski pētījumi norāda, ka ik sestā Latvijas meitene kavē mācību dienas vai stundas tāpēc, ka tai nav pieejamas higiēnas preces ik mēnesi. Tāpēc vēlamies dot iespēju, sevišķi meitenēm skolās un profesionālās izglītības iestādēs, neatkarīgi no viņu ģimeņu materiālā stāvokļa, piedalīties izglītības procesā. Savukārt trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā esošām sievietēm un meitenēm, piemēram, bēglēm no Ukrainas, nepieciešams nodrošināt higiēnas preces ik mēnesi, tā izlīdzinot uz dzimumu balstītu nevienlīdzību – papildus izdevumus sakarā ar mēnešreizēm.

Iniciatīva platformā “Mana balss” tika veidota pagājušā gada laikā un sasaucās ar iniciatīvu, ko vēlējās virzīt Anita Muižniece, bijusī Izglītības un zinātnes ministre. Sadarbība ir spēks, ko novērtējam, tāpēc aicinājām Muižnieces kundzi kļūt par Labas gribas vēstnieci šai iniciatīvai.

Aicinām balsot šeit: https://manabalss.lv/i/2659

Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla vadītāja atzīmē: “Ikmēneša higiēnas preces nav greznība, tā ir nepieciešamība. Tām jābūt pieejamām visām meitenēm un visām sievietēm, neatkarīgi no viņu materiālajām iespējām, tām jābūt pieejamām, kad meitenēm un sievietēm tās vajag.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU