DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. februārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: “Stūra mājā” jānodrošina netraucēta Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas darbība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2. februārī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar kultūras ministru Nauri Puntuli, pārrunājot plašu Kultūras ministrijas pārziņā esošu jautājumu loku un ministra prioritātes. Abas puses apspriedās par šovasar gaidāmo Dziesmu un deju svētku sagatavošanu. N. Puntulis akcentēja, ka viņa kā ministra viena no būtiskākajām prioritātēm šajā valdībā ir panākt Dziesmu un deju svētku kustības vadītāju atalgojuma paaugstinājumu.

Tikšanās laikā tika pārrunāts “Stūra mājas” turpmākais liktenis. Valsts prezidents un ministrs bija vienisprātis, ka “Stūra mājā” jānodrošina netraucēta Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas darbība un konstruktīvi jāmeklē risinājums ēkas kopējai darbībai.

Tikšanās laikā ministrs informēja par darbu pie koncertzāles tapšanas Kongresu nama vietā Rīgā. Valsts prezidents izteica gandarījumu, ka koncertzāles tapšana ir sākusies un jau ir izsludināts starptautisks koncertzāles metu konkurss, kas noslēgsies maijā.

Valsts prezidents interesējās par Vēsturisko zemju padomes izveidošanas gaitu, kā arī plānoto atbalstu vēsturisko zemju projektiem. E. Levits novērtēja, ka pamata finansējums programmas darbībai ir nodrošināts, bet atzīmēja, ka turpmāk ir jādomā par pienācīgāku atbalstu.

Sarunā tika pārrunāts Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) reģionālo programmu finansējums. Ministrs informēja, ka finansējums pārejas laikā 2023. gadā ir rasts no paaugstināta akcīzes nodokļa – 1,37 milj. apmērā, savukārt no 2024. gada VKKF pāriet uz paaugstinātu 3 % likmi no visiem nodokļiem – akcīzes un azartspēlēm.

Valsts prezidents interesējās par Mediju atbalsta fonda darbību, lai sekmīgi turpinātu sniegt atbalstu mediju kvalitatīvam darbam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI