DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Stingrāk vērsīsies pret teroristisku saturu tiešsaistē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

15.novembrī Ministru kabinets nolēma virzīt uz Saeimu Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu “Grozījumi Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā”. Likumprojekts sagatavots, lai īstenotu vienotu regulējumu Eiropas Savienībā un vērstos pret teroristisku saturu tiešsaistē, vienlakus pilnībā ievērojot cilvēku pamattiesības.

Projekts izstrādāts, lai īstenotu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (Regula) par vēršanos pret teroristiska satura izplatīšanu tiešsaistē.

Regula nosaka pienākumus, kuri jāpiemēro mitināšanas pakalpojumu sniedzējiem, lai identificētu teroristisku saturu un nodrošinātu, ka mitināšanas pakalpojumu sniedzēji to ātri izņem. Minētie pienākumi īstenojami, aizsargājot cilvēku pamattiesības, jo īpaši vārda un informācijas brīvību atklātā un demokrātiskā sabiedrībā.

Lai nodrošinātu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju aizsardzību pret ļaunprātīgu to izmantošanu tiešsaistes teroristiska satura izplatīšanai sabiedrībā, likumprojektā kā atbildīgā iestāde, tajā skaitā par sadarbību starp dalībvalstu kompetentajām iestādēm, mitināšanas pakalpojumu sniedzējiem, kā arī Eiropolu, ir noteikts Valsts drošības dienests. Savukārt kompetence piemērot sodus ir noteikta Valsts policijai, kura tos piemēro, pamatojoties uz Valsts drošības dienesta sniegto informāciju.

Saskaņā ar Regulu mitināšanas pakalpojums ir pakalpojums, ko veido satura sniedzēja sniegtas informācijas glabāšana pēc satura sniedzēja pieprasījuma, piemēram, sociālie mediji, video, attēlu un audio koplietošanas pakalpojumi, kā arī datņu koplietošanas un mākoņpakalpojumi, kas paredzēti, lai glabāto informāciju darītu pieejamu sabiedrībā pēc satura sniedzēja tieša pieprasījuma. Regula attiecas uz visiem mitināšanas pakalpojumu sniedzējiem, kuri piedāvā pakalpojumus Eiropas Savienībā, neatkarīgi no to atrašanās vietas. Par teroristisku saturu netiek uzskatīti materiāli, ko izplata izglītības, žurnālistikas, mākslas vai pētniecības nolūkos vai terorisma novēršanas vai apkarošanas nolūkos, tostarp materiālu, kas atspoguļo polemisku vai strīdīgu viedokļu izpausmi publiskās debatēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI