DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: latviskā identitāte ir tikpat vērtīga kā citas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2. novembrī Valsts prezidents Egils Levits ar jauniešiem Dobelē debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” noslēdzošajā diskusijā novados “Latvietība – privilēģija vai nasta?” dalījās pieredzē un viedokļos par latviešu valodas, kultūras un tradīciju nozīmi mūsu nacionālās identitātes veidošanā un saglabāšanā globalizācijas ietekmē.

Diskusijas sākumā Valsts prezidents E. Levits atzīmēja, ka globalizācija skar ne tikai latviešus, un tas ir aktuāls jautājums visām nācijām. “Ja mums ir attieksme, ka mūsu valoda un kultūra nav tik konkurētspējīga kā citas, tā ir mūsu mazvērtība,” teica E. Levits. “Mums ir jāpārvar ierobežotā domāšana par mūsu valsti. Mēs esam Eiropas Savienības un pasaules sastāvdaļa, brīva no koloniālā mantojuma, un par to ir jālepojas,” turpināja Egils Levits.

Ričards Liepiņš-Melnis no Auces vidusskolas norādīja, ka jaunieši ir atbildīgi par latviešu nācijas un kultūras vērtību saglabāšanos, un to vislabāk varot darīt, iesaistoties dažādās kultūras aktivitātēs – dziedot, dejojot. Viņš arī atzina, ka skolās latviešu valodas un vēstures stundās būtu jāpievērš lielāka uzmanība, lai jaunieši varētu apzināt savu latvietību.

Savukārt Nikita Juziks no starptautiskās vidusskolas “Ekziperī” uzsvēra, ka būt Latvijas pilsonim nenozīmē tikai pilsonības apliecinošu dokumentu lietošanu, bet tā ir atbildība par valsts un tās kultūras attīstību laika gaitā. Tāpat viņa ieskatos katrs iedzīvotājs ir latviešu kultūras seja, un jauniešu pienākums ir virzīt latviešu kultūru mūsdienīgā virzienā, cienot pirms tam radīto: “Mūsdienu jaunieši reprezentē gan pagātnes, gan arī šodienas vērtības.”

Dobeles Valsts ģimnāzijas skolnieks Enrijs Birze piekrita, ka latviešu valoda un kultūra ir īpaša, tāpēc jāpadara pieejamāka ārpus Latvijas, lai veicinātu valsts atpazīstamību. Viņš norādīja uz plašāku literāro darbu tulkošanu citās valodās un Latvijas dalību starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija”, uzstājoties latviešu valodā. Valsts prezidents piebilda, ka starptautiskajā komunikācijā ir svarīgi, ja esam atpazīstami, jo tas palielina mūsu politisko un kultūras ietekmi, taču, viņaprāt, svarīgāka ir mūsu pašu pašapziņa, neatkarīgi no tā, ko par mums domā vai zina citi. Estere Upmale no Dobeles Valsts ģimnāzijas papildināja šo domu, norādot, ka Latvijas atpazīstamību veido gudri un kompetenti cilvēki, kuri starptautiskos forumos reprezentē Latviju un iesaistās diskusijās par dažādiem jautājumiem.

Debašu ciklu organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, biedrībām “Quo Tu domā?” un “Eiropas Kustība Latvijā”.

Pilns diskusijas “Latvietība – privilēģija vai nasta?” ieraksts skatāms šeit: https://youtu.be/RcQjc80wyio

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI