DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents ar jauniešiem Dobelē diskutēs par latvisko identitāti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2. novembrī Valsts prezidents Egils Levits ar jauniešiem Dobelē diskutēs par to, kā izmantot globalizācijas dotās iespējas un reizē nezaudēt latvisko identitāti debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” noslēdzošajā diskusijā novados “Latvietība – privilēģija vai nasta?” Cikla noslēgums plānots 2023. gada februārī Rīgas pilī.

Debašu cikla sestā diskusija “Latvietība – privilēģija vai nasta?” notiks koncertzālē “Zinta” un pulksten 14.00 būs skatāma tiešraidē portālā LSM.lv, Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv un Valsts prezidenta sociālo tīklu YouTube, Facebook un Twitter kontos. Diskusiju vadīs žurnāliste Inese Supe. Savukārt dziedātāja un aktrise Zane Dombrovska sniegs muzikālus priekšnesumus. 

Satversmes ievadā noteikts, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem. Kā garantēt šo vērtību pastāvēšanu – kas jādara politiķiem, kas sabiedrībai kopumā un katram cilvēkam? Kurš ir šo vērtību garantētājs – Saeimas zālē vai skolas solos sēdošie? Un vai kultūru konkurences apstākļos globālajā pasaulē maz ir iespējams garantēt latviešu valodas un kultūras pastāvēšanu?

Ar Valsts prezidentu par šiem un citiem jautājumiem debatēs Ričards Liepiņš-Melnis no Auces vidusskolas, Nikita Juziks un Eva Piļkēviča no starptautiskās vidusskolas “Ekziperī”, Enrijs Birze, Madara Mieze un Estere Upmale no Dobeles Valsts ģimnāzijas.

Debašu cikls “#Satversmei100: vērtības nākotnei” ir nozīmīgs solis jauniešu līdzdalībai Latvijas nākotnes veidošanā. Tas mudina jauniešus formulēt savas domas, kā arī sarunāties un sadzirdēt citu viedokli par mums katram svarīgiem jautājumiem.

Debašu cikls noris visa gada garumā; tas tika atklāts š. g. 15. februārī Rīgas pilī un tiek turpināts reģionos – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, Kurzemē un Sēlijā.

Diskusijas tiek ierakstītas, un to saturs apkopots, lai veidotu mācību un izziņas materiālu. Iepriekšējo debašu videoieraksti: atklāšana – pirmā diskusija 15. februārī Rīgas pilī (video), otrā diskusija 5. aprīlī Daugavpilī (video), trešā diskusija 6. maijā Valmierā (video), ceturtā diskusija 27. septembrī Saldū (video), piektā diskusija 18. oktobrī Jēkabpilī (video).

Debašu ciklu organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, biedrībām “Quo Tu domā?” un “Eiropas Kustība Latvijā”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI