DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Brīvdienās uz vēsturiskajiem muižu parkiem un dārziem

Publicitātes attēls

Šī gada 1.-3.jūlijā, kā katru gadu, “Latvijas Piļu un muižu asociācija” (LPMA) organizē tradicionālās “Vēsturisko parku un dārzu dienas” (VPDD 2022). Šogad tēma ir veltīta – muižu virtuves dārziem. Dārziem ir bijusi liela nozīme virtuves kultūras attīstībā. Pārsvarā viss, kas ticis celts gan kungu, gan zemnieku galdā ir bijis pašu audzēts.

Jau šonedēļ no 1. līdz 3.jūlijam LPMA – pilis un muižas īpaši gaidīs apmeklētājus, lai parādītu, pastāstītu, iepazīstinātu apmeklētajus ar muižu virtuves stāstiem. Pasākumi ir plānoti daudzveidīgi un interesanti. “Vai zinājāt, ka muižu laikos esot bijis vienkāršs princips augļu, dārzeņu, garšvielu izmantošanai? Viss kas aug uz leju bijis kalpu galdam, bet kas uz augšu kungu galdam. Protams, ka laiki mainās un bieži vien to, ko ēda kungi, gatavoja arī kalpi un strādnieki”, stāsta Armands Muižnieks LPMA izpilddirektors.  Šogad “VPDD 2022” savu dalību pieteikušas – Kazdangas pils un muižas parks, Jaunauces pils, Alūksnes Jaunā pils, Popes muiža, Vecauces muiža, Vilces muiža, Strazdes muiža, Padures muiža, Jaunmoku pils, Cesvaines pilsmuiža, Ārendoles muiža, Ungurmuiža, Durbes pils, Lielplatones muiža, Dobeles pils. Vairāk informācija par konkrētiem objektiem katras vietas mājas lapā, Facebook portālā vai www.pilis.lv.

LPMA prezidents Jānis Lazdāns iedrosina ceļotājus :“Šogad “VPDD 2022” muižu apmeklējumu var apvienot ar akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” dalībnieku apmeklējumu. Akcija rit pilnā sparā, bet vēl nav par vēlu tajā iesaistīties, jo tā risināsies līdz 30.septembrim”.

Latvijas Piļu un muižu asociācija (LPMA) ir profesionālā biedrība. Tā dibināta 2000.gadā un pašreiz apvieno 105 biedrus. Asociācijas galvenie mērķi ir veicināt Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu, piļu un muižu unikālo kultūras mantojuma vērtību un vides apzināšanu, izpēti, atjaunošanu, uzturēšanu, pielāgošanu izmantošanai, izmantošanu un attīstību; sekmēt tūrisma, kultūras un radošu industriju nozaru un ar tām saistītās infrastruktūras un pakalpojumu attīstību pilīs un muižās; paplašināt piļu un muižu pieejamību sabiedrībai; popularizēt kultūras mantojuma saglabāšanu, attīstīt sabiedrības kultūras mantojuma apziņu un veicināt sabiedrības līdzdalību kultūras mantojuma aizsardzībā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU