DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

NEPLP aizliedz 80 Krievijā reģistrētu TV programmu izplatīšanu Latvijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 6.jūnijā pieņēma lēmumu aizliegt Latvijas teritorijā izplatīt 80 Krievijā reģistrētas televīzijas programmas un no 9.jūnija izslēgt tās no Latvijā retranslējamo programmu saraksta.

Lēmums pieņemts, ņemot vērā šī gada maijā Saeimas pieņemtos Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma grozījumus, kas paredz aizliegumu izplatīt citas valsts elektroniskā plašsaziņas līdzekļa audiovizuālo programmu, ja tās jurisdikcijas valsts grauj vai apdraud citas valsts teritoriālo integritāti, suverenitāti vai valstisko neatkarību.

“Programmas nevarēs atgriezties Latvijā tik ilgi, kamēr Krievija nebūs pārtraukusi asiņaino karu Ukrainā un atdevusi Krimu. Izplatot šīs Krievijā reģistrētās programmas, Latvija tieši vai netieši ir atbalstījusi kara finansēšanu, tomēr mūsu valstij tas nav jādara,” norāda NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.  

Līdz ar šo programmu aizliegšanu Latvijā nav atļauta neviena Krievijā reģistrētas programmas izplatīšana. NEPLP lēmums pieejams šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI