DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Labklājības ministrs Gatis Eglītis vizītē apmeklē Kataru

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Labklājības ministrs Gatis Eglītis 29. un 30 maijā apmeklē Kataru. Viņu pavada Latvijas investīciju attīstības aģentūras pārstāvniecības Apvienotajos Arābu Emirātos vadītāja Inga Ulmane.

Ministram šajā Tuvo Austrumu valstī paredzētas vairākas svarīgas tikšanās. Katara ir bagātākā valsts pasaulē pēc iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju. Valsts teritorijā atrodas pasaulē trešie lielākie dabasgāzes krājumi, kā arī ievērojami naftas krājumi. Katara var būt labs starpnieks arī Latvijas ekonomisko un politisko attiecību attīstībā ar pārējām Līča — šī ekonomiski un politiski svarīgā pasaules reģiona — valstīm.

Labklājības ministrs tikās ar Kataras Investīciju fonda vadītāju Mr. Mansoor Bin Ebrahim Al-Mahmoud un biznesa pārstāvjiem, lai veicinātu publiskās un privātās investīcijas Latvijā un enerģētiskās neatkarības jautājumus. Ministrs aicināja biznesa pārstāvjus vizītē uz Latviju izpētīt biznesa iespējas, tai skaitā investīcijas nekustamo īpašumu un enerģētikas sektorā.

Notika arī tikšanās ar uzņēmuma Deutsche Bahn pārstāvjiem Katarā. Deutsche Bahn ir palīdzējusi Dohā uzbūvēt plašu metro sistēmu un sniedz konsultāciju un izglītības pakalpojumus Kataras dzelzceļa uzņēmumam. Tiek plānots arī Latvijā kopā ar Deutsche Bahn veidot reģionālas nozīmes starptautiska līmeņa Transporta akadēmiju, kurā mūsdienīgas zināšanas varētu gūt darbinieki dzelzceļa, tranzīta un loģistikas jomās, jo īpaši Rail Baltica projekta kontekstā.

Tikšanās laikā pārrunāja arī iespēju izveidot Kataras Valsts vēstniecību Rīgā, kas pārstāvētu Kataru visās trijās Baltijas valstīs. Ministrs tikās arī ar Latvijas diasporas pārstāvjiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI