DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Forumā diskutēs, kā skolēnus veiksmīgi sagatavot studijām augstskolās

Kā organizēt mācības vispārizglītojošajās skolās, lai skolēnus pēc iespējas kvalitatīvāk sagatavotu studijām augstskolās – atbildes uz šo jautājumu tiks meklētas forumā «Izglītības sistēmas mijiedarbība vidējās un augstākās izglītības posmā», kas notiks 10. jūnijā plkst. 10.00–15.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) auditoriju mājā «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8.

Forumu rīko Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija un RTU, un tas ir turpinājums jau iepriekšējos gados notikušajiem konferenču cikliem, kuros diskutēja, vai Latvijas izglītības sistēma sasniedz savu mērķi.

Šogad forumā tiks apspriests, kā skolēnus sagatavot studijām augstskolās, lai viņi pēc vidusskolas absolvēšanas spētu veiksmīgi iekļauties augstākās izglītības sistēmā un sekmīgi apgūtu augstskolu piedāvāto izglītības programmu. Īpaša uzmanība forumā tiks pievērsta eksakto priekšmetu apgūšanai skolās, jo darba tirgus pieprasa inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistus, taču joprojām tikai relatīvi neliela daļa vidusskolas beidzēju ir pietiekamā līmenī apguvuši eksaktos priekšmetus, lai spētu studēt eksaktās un dabaszinātnes.

Forumā Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko informēs, kā skolas ir izmantojušas iespēju piedāvāt padziļināto kursu komplektu jeb tā dēvēto izvēļu grozu vidusskolā un cik daudz skolēnu ir izvēlējušies padziļināti apgūt matemātiku, fiziku, ķīmiju.

Tiks apspriestas izglītības finansēšanas sistēmas izmaiņas un skolu tīkla sakārtošanas perspektīvas, par ko referēs SIA «Karšu izdevniecība Jāņa sēta» padomes priekšsēdētājs Jānis Turlajs, savukārt izglītības un zinātnes ministres padomnieks Jānis Ozols iepazīstinās ar jaunā izglītības finansēšanas modeļa piedāvājumu.

Par izglītības vadību reģionos stāstīs Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, bet Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romāns Alijevs dalīsies pieredzē, kā nodrošināt skolas pedagogu sastāvu un darbu.

Par izglītības kvalitātes nodrošināšanas pamatprincipiem un izglītības procesu monitoringu izglītības iestādes, pašvaldības un valsts līmenī stāstīs Izglītības kvalitātes valsts dienesta Kvalitātes novērtēšanas departamenta direktors Rolands Ozols, savukārt RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps iepazīstinās ar RTU pieredzi, kā augstskolas var iesaistīties eksakto mācību priekšmetu satura nodrošināšanā un skolēnu intereses veicināšanā par STEM jomas studijām.

Lai apmeklētu forumu, lūgums 6. jūnijam reģistrēties  – ej.uz/IzglitibasForums

Tiks nodrošināta arī pasākuma tiešraide.

Forums tiek organizēts, realizējot Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu Nr. 8.2.3.0/18/A/012 «Rīgas Tehniskās universitātes efektīvas pārvaldības attīstība».

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU