DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība
1
1

ES Covid sertifikāts: Parlaments atbalsta termiņa pagarinājumu par gadu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Eiropas Parlaments piekrīt saglabāt ES digitālā Covid sertifikāta sistēmu vēl uz gadu - līdz 2023. gada jūnijam.

Lai nodrošinātu ES pilsoņu tiesības brīvi pārvietoties neatkarīgi no tā, kā attīstās Covid-19 pandēmija, EP plenārsesijā atbalstīja Pilsoņu brīvību komitejas lēmumu sākt sarunas ar dalībvalstīm par ES digitālā Covid sertifikāta sistēmas darbības termiņa pagarināšanu vēl uz 12 mēnešiem.

Līdztekus sertifikāta shēmas darbības termiņa pagarināšanai līdz 2023. gada 30. jūnijam izmaiņas arī ļautu dalībvalstīm piešķirt testēšanas sertifikātus, pamatojoties uz jauna veida antigēnu testiem.

EP nostāju plenārsesijā ceturtdien apstiprināja ar 432 balsīm par, 130 pret un 23 atturoties (ES pilsoņi) un ar 441 balsi par, 132 pret un 20 atturoties (trešo valstu pilsoņi).

Pārskatīšana pēc sešiem mēnešiem

EP deputāti lūdz Komisiju sešus mēnešus pēc shēmas pagarināšanas izvērtēt, vai tā ir nepieciešama un samērīga. EP deputāti vēlas, lai regulas piemērošanas periods būtu pēc iespējas īsāks, un to atceltu, tiklīdz to atļauj epidemioloģiskā situācija.

EP deputāti grozīja priekšlikumu, lai uzsvērtu, ka dalībvalstīm būtu jāizvairās no papildu ierobežojumiem sertifikāta turētāju pārvietošanās brīvībai, ja vien tas nav absolūti nepieciešams. Ja ierobežojumi tiek uzlikti, tiem jābūt nosacītiem, samērīgiem un pamatotiem Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra un ES Veselības drošības komitejas jaunākajos zinātniskajos ieteikumos.

Turpmākie pasākumi

Sarunas ar Padomi, lai vienotos par sertifikāta pagarināšanu, var sākties nekavējoties, lai noteikumi tiktu ieviesti pirms pašreizējās sistēmas darbības termiņa beigām 30. jūnijā.

Konteksts

ES digitālo Covid sertifikātu izveidoja 2021. gada jūnijā, lai uz ierobežotu 12 mēnešu laikposmu atvieglotu brīvu pārvietošanos Eiropā pandēmijas laikā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. Iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

 

 

 

 

 

 Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot 
Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU