DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas
2
2

Noslēdzies skolēnu zīmējumu konkurss “Sargāsim Latviju kopā”

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Atzīmējot 18. gadskārtu, kopš Latvija ir pievienojusies Ziemeļatlantijas līguma organizācijai NATO, alianses dibināšanas 73. gadadienu, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas 5. gadadienu, Ārlietu ministrija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Transatlantisko organizāciju rīkoja skolēnu zīmējumu konkursu.

Konkursa temats “Sargāsim Latviju kopā” tika izvēlēts ar mērķi rosināt bērnos un jauniešos interesi par Latvijas dalību NATO un veicināt drošības un piederības aliansei sajūtu.

Bērnu, jauniešu un pedagogu atsaucība ir iespaidīga – neskatoties uz īso darbu iesūtīšanas termiņu, tika saņemti 538 zīmējumi no 55 izglītības iestādēm. Augstu vērtējam lielo atsaucību reģionos – darbi iesūtīti gan no Rīgas un Pierīgas, gan pašām attālākajām apdzīvotajām vietām Latvijā – Kolkas, Ventspils, Mazsalacas, Naujenes un Zilupes. Prieks bija saņemt darbus arī no Rīgas Ukraiņu vidusskolas audzēkņiem.

Žūrijas komisija, kurā piedalījās pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, LATO, kā arī mākslas zinātniece Māra Žeikare, izvēlējās trīs labākos darbus piecās vecuma grupās. Konkursa uzvarētāji 22. aprīlī tika sagaidīti Ārlietu ministrijā, kur skolēnus uzrunāja, diplomus un piemiņas balvas pasniedza parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Bērni un vecāki tika iepazīstināti ar ministrijas namu un tā vēsturi, bet pēc tam devās uz Ādažu militāro bāzi. Dienas noslēgumā gan dalībnieki, gan organizatori kopā apskatīja bērnu zīmējumu izstādi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā. Četrdesmit krāsaini, tematiski uzrunājoši un pārdomas rosinoši darbi izstādē apskatāmi no 19. aprīļa līdz 9. maijam.

Paldies vēlreiz skolēniem par dalību un pedagogiem un vecākiem – par atsaucību un atbalstu!  

Konkursa laureātu saraksts apskatāms Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI