DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

FKTK iepazīstinās ar atbalsta mehānismu potenciālajiem emitentiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 20. aprīlī plkst. 11.00 aicina uz tiešsaistes diskusiju, kurā iepazīstinās ar FKTK izveidoto atbalsta mehānismu potenciālajiem emitentiem jeb Vērtspapīru smilškasti. Diskusija būs īpaši noderīga uzņēmumiem, kas vēlas un plāno savai attīstībai nepieciešamo finansējumu piesaistīt kapitāla tirgū.

Lai veicinātu uzņēmumu dalību Latvijas kapitāla tirgū un potenciālajam kapitāla tirgus dalībniekam nodrošinātu indikatīva izvērtējuma sniegšanu par iespējām piedalīties Latvijas kapitāla tirgū, FKTK kopā ar partneriem izveidojusi atbalsta mehānismu potenciālajiem emitentiem – Vērtspapīru smilškasti.

Vērtspapīru smilškaste ietver nefinanšu konsultācijas, kuru rezultātā potenciālais emitents saņems izvērtējumu un ieteikumus, kas jāuzlabo, lai izietu Latvijas kapitāla tirgū. Konsultāciju procesā piedalās Latvijas kapitāla tirgus spēlētāji un eksperti no biržas, investīciju bankām, FKTK, kā arī Baltijas biržu sertificētie konsultanti u.c.

Vērtspapīru smilškasti varēs izmantot gan privāti uzņēmumi, gan arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības. Vērtspapīru smilškastei varēs pieteikties gan uzņēmumi, kas iecerējuši izlaist akcijas, gan tādi, kas vēlas piesaistīt finansējumu, izlaižot obligācijas.

Trešdien, 20. aprīlī, FKTK aicina uz diskusiju, kurā būs iespēja uzzināt par atbalsta mehānismu, pieteikšanos tam un ieguvumiem uzņēmumiem, kas pieteiksies Vērtspapīru smilškastei.

Ar Vērtspapīru smilškasti iepazīstinās un diskusiju vadīs FKTK Finanšu instrumentu tirgus uzraudzības departamenta direktors Kristaps Soms. Diskusijā piedalīsies zvērinātu advokātu biroja "Eversheds Shutherland Bitāns" vecākais partneris Māris Vainovskis, AS "DelfinGroup" valdes loceklis un finanšu direktors Aldis Umblejs un AS "APF Holdings" finanšu direktors Mihails Keziks. Uzņēmumu pārstāvji dalīsies savā pieredzē par uzņēmuma ieiešanu kapitāla tirgū un pastāstīs, kāds atbalsts būtu noderējis, gatavojoties uzņēmuma ieiešanai kapitāla tirgū.

Diskusija notiks tiešsaistē. Lai pirms diskusijas saņemtu saiti uz to, aicinām pieteikties līdz 19. aprīļa plkst. 13.00, aizpildot pieteikuma formu šeit: https://forms.gle/hVCWSs3jPqVJxX3n9. Plānots, ka diskusijas tiešraide būs skatāma FKTK tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI