DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses
1
1

Par jauno Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāju ievēlēta PwC vadošā partnere Latvijā Zlata Elksniņa-Zaščirinska

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Par jauno Ārvalstu investoru padomes Latvijā (turpmāk tekstā: FICIL) valdes priekšsēdētāju kļuvusi Zlata Elksniņa Zaščirinska, kas amatu pārņēmusi pēc Māra Gruzniņa, Schwenk Latvija valdes locekļa, atkāpšanās no FICIL valdes priekšsēdētāja amata.

“Gan valstis, gan uzņēmumi šobrīd ir daudzu izaicinājumu priekšā - vēl joprojām cīnāmies ar pandēmijas sekām, kad klāt nākuši arī ģeopolitiskie notikumi. Papildu tam jānotur ES fokuss zaļās ekonomikas un digitalizācijas virzienā. Līdz ar to FICIL šobrīd ir liels uzdevums – panākt Latvijā investoriem stabilu, paredzamu un drošu vidi, kurā attīstīt biznesus, līdz ar to veicinot arī valsts ekonomisko izaugsmi. Šajos apstākļos FICIL prioritātes būs enerģētiskā drošība, zaļā kursa sasniegšana, darbaspēka pieejamība un ēnu ekonomikas mazināšana. To varam sasniegt ar pārdomātām publiskā sektora reformām, kā arī digitalizāciju,” stāsta FICIL valdes priekšsēdētāja, PwC Latvia vadošā partnere Zlata Elksniņa Zaščirinska.

“Pēdējo gadu laikā FICIL ir devis lielu ieguldījumu maksātnespējas procesu reformā, Ekonomisko lietu tiesas izveidē, finanšu sektora pārbūvē, augstākās izglītības reformā un citos valstij nozīmīgos pārmaiņu procesos. FICIL iekšējās darba grupas ir ļoti motivētas mērķu sasniegšanai, tāpēc esmu pārliecināta, ka varēsim panākt pozitīvas pārmaiņas valsts uzņēmējdarbības vidē, lai veidotu pievilcīgāku un drošāku investīciju klimatu visiem,” norāda Z. Elksniņa – Zaščirinska.

Zlata Elksniņa- Zaščirinska kopš 2020. gada ir FICIL valdes locekle, pildot valdes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. No šā gada marta valdes priekšsēdētājas vietnieka amatos ievēlēti Ints Krasts, SEB bankas valdes loceklis, un Reinholds Šneiders, Schwenk Latvija valdes priekšsēdētājs.

Kopš FICIL izveides 1999. gadā, ik gadu notiek augsta līmeņa tikšanās starp ārvalstu investoriem un Latvijas valdību, lai apspriestu svarīgākos veicamos darbus investīciju vides uzlabošanā. Nākamā augsta līmeņa tikšanās notiks šī gada rudenī. Enerģētiskā drošība, ES zaļā kursa ieviešana, ēnu ekonomikas samazināšana un darba spēka problēmu novēršana un prasmju uzlabošana līdz šim bijuši starp galvenajiem apspriedes tematiem, par kuriem FICIL diskutējis ar Latvijas valdību. 

FICIL ir nevalstiska organizācija, kurā apvienojušies lielākie ārvalstu kapitāla uzņēmumi no dažādām nozarēm, ārvalstu tirdzniecības kameras Latvijā un Rīgas Ekonomikas augstskola. FICIL mērķis ir, izmantojot tās biedru pieredzi un zināšanas, sniegt rekomendācijas valsts pārvaldes institūcijām uzņēmējdarbības vides pilnveidošanai Latvijā un konkurētspējas uzlabošanā ārvalstu investīciju piesaistē.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI