DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. martā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ugunsdzēsējiem glābējiem būs jauni moderni ikdienas formastērpi

22. martā Ministru kabinets izdeva noteikumus "Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 1. oktobra noteikumos Nr. 464 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa un atšķirības zīmju aprakstu"", kas nosaka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas amatpersonu jaunā parauga ikdienas formas tērpa un atšķirības zīmju aprakstu. Tāpat noteikumi nosaka Valsts policijas (VP) un Valsts policijas koledžas (VPK) amatpersonu jaunā dizaina svētku (parādes) formas tērpa aprakstu.  

Kvalitatīvu un modernu formas tērpu izstrāde atbilstoši mūsdienu prasībām un iekšlietu dienestu specifikai ir viena no iekšlietu nozares prioritātēm, lai nodrošinātu amatpersonu kvalitatīvu un ērtu pienākumu veikšanu un celtu iekšlietu nozares prestižu. VP un Valsts robežsardzes amatpersonām jaunie formastērpi jau izstrādāti un ieviesti, un formastērpu ieviešanas process VP ar šo tiek pabeigts, ieviešot svētku (parādes) formas tērpu aprakstus.

Šobrīd VUGD jau noris iepirkuma procedūra, un plānots, ka līdz gada beigām visām VUGD amatpersonām būs jaunie ikdienas formas tērpi.

Ikdienas formas tērpu veidos 16 savstarpēji komplektējamas sastāvdaļas, kas paredzētas gan ziemas, gan vasaras sezonai. Pilns komplekts sastāvēs no krekla un biksēm, T-krekla, polo krekla, plīša jakas, soft-hell jakas, vēja un lietus necaurlaidīgas vējjakas, lietusmēteļa, nagcepures, siltās ziemas jakas, termoveļas komplekta, ziemas cepures, cimdiem, siksnas, kakla apsēja, apaviem un zeķēm.

VUGD ikdienas formas tērps būs tumši pelēkā un tumšā sudrabpelēkā tonī. Kā jau formai pienākas, tajā būs piestiprināta Latvijas karoga un VUGD emblēma un atšķirības zīmes – vārds, uzvārds un dienesta pakāpe. Iestrādātie atstarojošie elementi nodrošinās papildu drošību, pildot dienesta pienākumus tumsā.

Savukārt VP un VPK amatpersonu svētku (parādes) formas tērpa modernizācija ir veikta, lai paaugstinātu tā ilgtspēju un radītu VP un VPK vizuālo identitāti. Saskaņā ar VP izstrādāto jaunā dizaina svētku (parādes) formas tērpa nodrošināšanas plānu, ar jaunā dizaina svētku (parādes) formas tērpu ir plānots pakāpeniski nodrošināt VP un VPK amatpersonas līdz 2024.gada beigām.

VP jaunā dizaina svētku (parādes) formas tērpam,  atšķirībā no līdzšinējā dizaina, ir modernizēts un uzlabots audums, tai skaitā, arī vēja un lietus noturībai, tādā veidā nodrošinot jaunā dizaina svētku (parādes) formas tērpa lietošanu dažādos laika apstākļos, kā veikti arī citi uzlabojumi.

Tāpat noteikumos izstrādāta detalizēta tehniskā specifikācija un modernizēti tehniskie zīmējumi, nodrošinot svētku (parādes) formas tērpa vienveidību.

VUGD jaunā parauga ikdienas formas tērpu iegādei nepieciešamā finansējuma aprēķins 2021.gadā bija 2 800 000 eiro 3334 amatpersonām, paredzamā viena ikdienas formas tērpa komplekta cena - 839,83 eiro.           Savukārt 2022.gadā nepieciešams papildu finansējums 349 369  eiro apmērā. 2023.gadā nepieciešams papildu finansējums 1 679 660 eiro, bet 2024. gadā un turpmāk ik gadu nepieciešams papildu finansējums 1 259 745 eiro.

Savukārt VP formas tērpu un speciālā apģērba iegādei 2022.gadā piešķirti 4 256 218 eiro, bet 2023.gadā un turpmāk katru gadu  – 3 654 813 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU