DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Kultūras informācijas sistēmu centrs
Direktora vietnieks IT jautājumos Jānis Ziediņš
09. martā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Lielās mūzikas balvas 2021 laureātu sniegums skatāms audiovizuālo ierakstu brīvpieejas portālā Diva.lv

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Sveicot Lielās mūzikas balvas 2021 laureātus, aicinām audiovizuālo ierakstu portālā Diva.lv brīvpieejā augstā tehnoloģiskā kvalitātē noklausīties un noskatīties ierakstus no koncertiem, kuros piedalās balvas “Par izcilu sniegumu gada garumā” ieguvējs ērģelnieks Aigars Reinis, “Gada komponists” Jēkabs Jančevskis un “Gada jaunais mākslinieks” Edgars Ošleja.

“Par izcilu sniegumu gada garumā” laureāta ērģelnieka Aigara Reiņa ērģeļspēle Rīgas Domā dzirdama Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora, atskaņotājmākslinieka un diriģenta Guntara Prāņa jubilejas koncertā un komponista un ērģelnieka Romualda Jermaka 90. jubilejas koncertā, kā arī latviešu mūzikas festivāla “Latvijas rudens” noslēguma koncertā „Debespulkstenis”.

“Gada komponista” Jēkaba Jančevska devumu varam baudīt  gados jaunā, bet jau augstu novērtētā komponista pirmā kormūzikas autoralbuma “Aeternum”, ko atzinīgi novērtējuši arī kritiķi ārzemēs, prezentācijas koncertā Dzintaru koncertzālē, kur skan astoņas Jēkaba Jančevska dziesmas jauktajam korim Rīgas Doma kora skolas jauktā kora un diriģenta Jurģa Cābuļa interpretācijā.

Savukārt balvas “Gada jaunais mākslinieks” ieguvēju dziedātāju Edgaru Ošleju varam redzēt un dzirdēt starptautiski atzītā basbaritona Egila Siliņa sešdesmit gadu jubilejas koncertā “LNSO un Rahmaņinova Aļeko” no Latgales vēstniecības GORS. Koncertierakstā augstā tehnoloģiskā kvalitātē varam skatīties un klausīties Franča Šūberta un Riharda Štrausa dziesmas, kā arī Sergeja Rahmaņinova operas Aļeko koncertuzvedumu ar paša gaviļnieka Egila Siliņa dalību, un līdztekus Edgaram Ošlejam Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Andra Pogas vadībā, Valsts akadēmisko kori Latvija, Lieni Kinču, Mihailu Čuļpajevu.

Audiovizuālo ierakstu portālā Diva.lv digitalizētu kultūras saturu augstā tehnoloģiskā kvalitātē brīvpieejā tiešsaistē piedāvā Kultūras informācijas sistēmu centrs – sākot ar pagājušā gadsimta vidus audio un video ierakstiem no televīzijas un radio arhīva līdz pat aktuālākajiem notikumiem Latvijas muzikālajā dzīvē.

Koncertu ieraksti veikti pēc 2020. gadā izsludinātā Kultūras informācijas sistēmu centra aicinājuma pasākumu rīkotājiem pieteikt kultūras norises ieskaņošanai audiovizuālā formā jeb digitālai fiksēšanai ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu īstenotā projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija" (1. un 2. kārta) ietvaros un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda programmas KULTŪRELPA atbalstu. Līdz šim ir pieteiktas un ierakstītas 57 kultūras norises, no kurām 54 koncerti skatāmi un klausāmi portālā Diva.lv, turklāt piedāvājumu regulāri papildina ar jaunu kultūras norišu ieskaņojumiem. Koncertu digitālo fiksēšanu producentes Dainas Markovas un režisoru Jura Sējāna un Ginta Fārenhorsta vadībā īsteno kompānija SIA “HDPD Productions & Dreams” (HDPD), projekta vadītāja no Kultūras informācijas sistēmu centra puses ir Annija Vucāne.

Pasākumu rīkotāji un producenti joprojām tiek aicināti pieteikt kultūras norises digitālai fiksēšanai – visu projekta īstenošanas laiku, līdz pat 2022. gada augustam. Tiek apzinātas un digitalizētas gan profesionālās mūzikas un skatuves mākslas norises, gan vērtīgākais amatiermākslas kolektīvu sniegums. Pieteikt norises iespējams sazinoties ar projekta vadītāju Anniju Vucāni (annija.vucane@kis.gov.lv) vai producenti Dainu Markovu (hdpdproductionsdreams@gmail.com).

Iespēju digitalizētās kultūras norises noskatīties brīvpieejā augstā tehnoloģiskā kvalitātē ar ERAF atbalstu nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas minētajā tiešsaistes vietnē Diva.lv Latvijas iedzīvotājiem piedāvā augstvērtīgu digitalizētu kultūras saturu – sākot ar pagājušā gadsimta vidus audio un video ierakstiem no televīzijas un radio arhīva līdz pat aktuālākajiem notikumiem Latvijas muzikālajā dzīvē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU