DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

VKKF pieņem pieteikumus konkursos

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) līdz šā gada 28. janvārim pieņem pietikumus 2022. gada 1. projektu konkursā un konkursos mērķprogrammās: Dizaina un arhitektūras izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana; Mūzikas un dejas mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana; Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana; Muzeju nozares attīstības programma; VKKF un “Latvijas valsts mežu” atbalsts kultūras programmām reģionos.

Lai veicinātu līdzsvarotu visu kultūras nozaru attīstību, VKKF organizē regulāros kultūras projektu konkursus, projektus var iesniegt Literatūras, Mūzikas un dejas mākslas, Teātra mākslas, Filmu mākslas, Vizuālās mākslas, Kultūras mantojuma, Tradicionālās kultūras, Dizaina un arhitektūras un Starpdisciplināru projektu nozarēs. Projektu konkursu mērķi ir: veicināt kultūras atjaunotnes un mākslas jaunrades procesu; finansēt fizisko un juridisko personu jaunrades un pētniecības projektus kultūras jomā; sekmēt izglītības iegūšanu un profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu kultūras jomā; veicināt starptautisku sakaru attīstību, Latvijas mākslas un kultūras popularizēšanu pasaulē; sekmēt jaunradīto kultūras vērtību izplatīšanu, to pieejamību plašai sabiedrībai.

Mērķprogrammu “Dizaina un arhitektūras izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”, “Mūzikas un dejas mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”, “Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” mērķis ir nodrošināt kultūrizglītības izcilību, uzlabojot nozares izglītības iestāžu materiāli tehnisko bāzi.

Mērķprogramma “Muzeju nozares attīstība” veidota, lai sekmētu muzeju nozares attīstību un veicinātu nozares konkurētspēju, paplašinot Nacionālā muzeja krājuma bagātināšanas, izpētes un izmantošanas iespējas atbilstoši mūsdienu sabiedrības vajadzībām.

Mērķprogrammas “VKKF un “Latvijas valsts mežu” atbalsts kultūras programmām reģionos” mērķis ir veicināt kultūras pieejamību sabiedrībai, organizējot projektu konkursus kultūras projektu atbalstam reģionos. Konkurss paredzēts projektu īstenotājiem, kas var nodrošināt kultūras projektu konkursu administrēšanu Kurzemes, Zemgales, Vidzemes vai Latgales reģionā. Pēc konkursa noslēguma būs zināms katra reģiona kultūras programmas administrētājs, kurš nodrošinās reģionālā konkursa norisi attiecīgajā reģionā. 

Konkursu nolikumi pieejami VKKF mājaslapā www.vkkf.lv

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI