DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. decembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

LTRK: lai uzņēmumi neapturētu darbību, energoresursu cenu sadārdzinājumam nekavējoties jārod risinājums

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), vērojot ar energoresursu cenu sadārdzinājumu saistīto negatīvo ietekmi uz tautsaimniecību ir nosūtījusi vēstuli Ministru kabinetam un Ekonomikas ministrijai par iespējamiem risinājumiem, kā arī to ietekmi uz komersantiem gan īsā, gan vidējā termiņā, mudinot nekavējoties rast risinājumu.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš: “Ņemot vērā, ka energoresursu cenu pieaugums ir nozīmīgs trieciens visai uzņēmēju saimei, kā rezultātā daļa uzņēmumu ir pat spiesti apturēt savu darbību, Ekonomikas ministrijai jāpiedāvā un Ministru kabinetam ir nekavējoties jārod risinājumi šajā jautājumā”.

Lai arī LTRK atzinīgi vērtē gan centienus obligātā iepirkuma komponentes (OIK) samazināšanai, gan arī iniciatīvu par elektroenerģijas terminētu sadales tarifu samazinājumu 50% apmērā un uzskata, ka tie ir pareizi soļi, tajā pat laikā uzsver, ka tie ir nepietiekami plati kopējā pasākumu risinājuma kontekstā , lai saglabātu Latvijas uzņēmumu konkurētspēju.

Elektroenerģijas cenu sadārdzinājuma sakarā ir jāvērtē arī enerģētikas nozares valsts stratēģisko kapitālsabiedrību ietekme uz tirgus situāciju un iespējām sekmēt stabilitāti tirgū. Tāpēc LTRK  aicina valdību rīkoties, identificējot valsts stratēģisko kapitālsabiedrību iespējamos rīcības virzienus, sekmējot energoresursu cenu pieauguma negatīvo seku mazināšanos.

LTRK ieskatā valstij pēc iespējas plaši jāsekmē alternatīvo energoresursu izmantošanu un šādu risinājumu ieviešanu komersantu darbībā, jo īpaši atsakoties no nesamērīgiem birokrātiskiem šķēršļiem. Nedrīkst aizmirst, ka vidējā un ilgākā termiņā īpaša uzmanība jāpievērš arī energoefektivitātes veicināšanai uzņēmumos, veidojot uzņēmējiem ērti pieejamas atbalsta programmas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI