DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Konference par Eiropas nākotni: plenārsēde, kurā apspriedīs pilsoņu devumu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šajā nedēļas nogalē konferences plenārsēdē apspriedīs ziņojumus no Eiropas pilsoņu paneļdiskusijām, valstu paneļdiskusijām un pasākumiem, Eiropas Jaunatnes dienām un daudzvalodu digitālās platformas.

Šajā konferences plenārsēdē atzīmējami divi ievērojami fakti saistībā ar konferenci. Pirmkārt, tajā piedalīsies 80 pārstāvji no Eiropas pilsoņu paneļdiskusijām, kuri atlasīti no 800 pārstāvjiem, kas pulcējās Strasbūrā septembrī un oktobrī. Otrkārt, plenārsēdē pirmo reizi tiks apspriests pilsoņu devums saistībā ar dažādiem konferences komponentiem pašreizējā redakcijā, kamēr turpinās apspriešana, pasākumi un tiešsaistes debates.

Konferences otrā plenārsēde

Kad? Sestdien, 23. oktobrī (sagatavošanas sanāksmes, darba grupu un politisko grupu sanāksmes notiks piektdien)

Kur? Eiropas Parlamentā Strasbūrā ar fizisku klātbūtni un attālinātu līdzdalību.

Piektdien atklāšanas sanāksmē tiksies plenārsēdes darba grupas, kurās piedalās pārstāvji no visu konferences plenārsēdes dalībnieku vidus (ieskaitot EP deputātus, valstu parlamentu deputātus, valdību pārstāvjus, Eiropas Komisiju, sociālos partnerus, pilsonisko sabiedrību un pilsoņus). Sestdien plenārsēdi atklās konferences valdes līdzpriekšsēdētāji Gijs Verhofstats (Eiropas Parlaments), valsts sekretārs Gašpers Dovžans ES Padomes prezidentvalsts Slovēnijas vārdā un Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietniece Dubravka Šuica. Diskusijās tiks apspriesti šādi jautājumi:

  • katras paneļdiskusijas pārstāvju un līdzpriekšsēdētāju prezentācija ar pirmajiem iespaidiem no Eiropas pilsoņu paneļdiskusijām;
  • valstu paneļdiskusiju un pasākumu pārstāvju ziņojums;
  • ziņojums par Eiropas Jaunatnes dienām, kā arī
  • līdzpriekšsēdētāju prezentācija par starpposma ziņojumiem un pašreizējo stāvokli saistībā ar daudzvalodu digitālo platformu.

Plašāku informāciju par plenārsēdes sastāvu, mērķi un darbu varat atrast konferences plenārsēdes tīmekļa vietnē, tur iespējams arī lejupielādēt visus attiecīgos nākamās nedēļas nogales dokumentus.

Eiropas pilsoņu paneļdiskusiju pirmās sesijas

Eiropas pilsoņu paneļdiskusijas četras pirmās sesijas notika Eiropas Parlamentā Strasbūrā 2021. gada septembrī un oktobrī. Katrā paneļdiskusijā aptuveni 200 pilsoņu no visām dalībvalstīm (trešā daļa no tiem bija jaunāki par 25 gadiem) apsprieda jautājumus, kas ir viņu attiecīgajā kompetencē.

Paneļdiskusiju pirmo sesiju ziņojumi un saraksti ar pilsoņu ierosinātajām tēmām un apakštēmām, kuras tika atlasītas turpmākām diskusijām, ir pieejami daudzvalodu digitālajā platformā.

  1. paneļdiskusija: Spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums, darbvietas/izglītība, jaunatne, kultūra, sports/digitālā pārkārtošanās;
  2. paneļdiskusija: Eiropas demokrātija/vērtības un tiesības, tiesiskums, drošība;
  3. paneļdiskusija: Klimata pārmaiņas, vide/veselība, kā arī
  4. paneļdiskusija: Eiropas Savienība pasaulē/migrācija.

Eiropas pilsoņu paneļdiskusijas ir Eiropas Parlamenta, ES Padomes un Eiropas Komisijas organizētās konferences pamatā. Tās ir līdz šim nepieredzēts starptautisks un daudzvalodīgs notikums līdzdalības demokrātijā un piešķir Eiropas pilsoņiem būtisku lomu ES nākotnes veidošanā. Paneļdiskusiju apspriedēs tiks ņemts vērā daudzvalodu digitālajā platformā sniegtais devums un ieteikumi, kas izriet no valstu pilsoņu paneļdiskusijām un pasākumiem, kuri tika organizēti visās dalībvalstīs.

Eiropas Jaunatnes dienu devums

Eiropas Jaunatnes dienas (EYE2021) notika 8. un 9. oktobrī, un tajās piedalījās 5000 jauniešu Eiropas Parlamentā Strasbūrā un vēl 5000 jauniešu tiešsaistē, lai apspriestu vairāk nekā 2000 ideju par Eiropas nākotnes veidošanu. Piedalīties tika uzaicināti gados jauni dalībnieki no Eiropas pilsoņu paneļdiskusijām. Konferences par Eiropas nākotni nākamajā plenārsēdē divi jaunieši iepazīstinās ar 20 vispopulārākajām idejām no EYE2021Plašāka informācija.

Ko pilsoņi apspriež daudzvalodu digitālajā platformā

15. oktobrī tika publicēts otrais ziņojums par daudzvalodu digitālo platformu. Tajā sniegts pārskats par pilsoņu devumu no platformas darbības sākuma 2021. gada 19. aprīlī līdz 2021. gada 7. septembrim. Platforma, kuru ir apmeklējuši vairāk nekā 3 miljoni viesu un kurā aktīvi darbojas 30 000 dalībnieku, tiek apspriesti 8000 ideju un ir reģistrēti gandrīz 3000 pasākumu, tā ir konferences transnacionālo demokrātisko diskusiju kodols. Populārākie dalībnieku apspriestie temati pašlaik ir Eiropas demokrātija, klimata pārmaiņas un vide. Visu ES valstu pilsoņi ir arī izvirzījuši daudzas idejas par citiem jautājumiem.

Otrais ziņojums par platformu papildina pirmajā ziņojumā pieejamo informāciju. Tajā apstiprināts, ka galvenā uzmanība joprojām tiek pievērsta klimata pārmaiņām un videi, vienlaikus sniedzot arī jaunas idejas par bioloģisko daudzveidību, lielāku dzimumu līdztiesību, uzlabotiem darba apstākļiem un spēcīgāku ES lomu pasaulē.

Trešais starpposma ziņojums ir paredzēts decembrī, un to izmantos pēdējās Eiropas pilsoņu paneļdiskusijās un gaidāmajās konferences plenārsēdēs. Tas aptvers devumu līdz oktobra pēdējai nedēļai. Noslēguma ziņojums tiks sagatavots nākamā gada sākumā.

Platformā ir pieejams arī papildu ziņojums par katras dalībvalsts devumu platformā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI