DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Laila Medina stājas EST ģenerāladvokāta amatā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 7. oktobrī, Luksemburgā, Eiropas Savienības Tiesā, svinīgā ceremonijā, līdzšinējā Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina nodeva zvērestu, lai pilnvērtīgi varētu stāties EST ģenerāladvokāta amatā.  

Ģenerāladvokāta zvēresta nodošanas ceremonijā piedalījās arī Tieslietu ministrijas vadība, paužot gandarījumu par Latvijas amatpersonas augsto novērtējumu un profesionālo izaugsmi. Kā norāda Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs: “Esam lepni, ka pirmo reizi EST ģenerāladvokāts būs no Latvijas. Lailas Medinas piemērs apliecina, ka Latvijā ir kompetenti, ar plašu redzesloku un zināšanām ierēdņi, kuri ir konkurētspējīgi darboties ES institūcijās. Tieslietu ministrijas kolektīva vārdā L.Medinai jaunajā amatā vēlu izturību, nezūdošu darba sparu, neitralitāti un objektivitāti tiesiskuma nodrošināšanā ES līmenī”.  

Jau iepriekš vēstīts, ka Latvija 2020. gada nogalē saņēma ES Tiesas priekšsēdētāja aicinājumu izvirzīt Latvijas kandidātu uz vakanto ģenerāladvokāta amatu. Pretendentus pēc nominēšanas vērtēja tieslietu ministra izveidotā nominācijas komisija. Komisijas izvirzīto pretendenti ģenerāladvokāta amatam vērtēja un vēlāk apstiprināja Ministru kabinets. Noslēgumā par L.Medinas piemērotību amatam lēma Līguma par Eiropas Savienības darbību 255. panta komiteja. L.Medina par ES Tiesas ģenerāladvokātu tika iecelta ES dalībvalstu valdību pārstāvju sanāksmē Briselē 8. septembrī. 

L.Medina ģenerāladvokāta pienākumus pildīs līdz 2027. gada 6. oktobrim.  

Laila Medina ir ieguvusi Eiropas Savienības tiesību maģistra grādu Rīgas Juridiskajā augstskolā un Kopenhāgenas Biznesa skolā, savas zināšanas un prasmes ir pierādījusi, strādājot Tieslietu ministrijā, kā arī iepriekš Valsts kancelejā. 

Papildu informācija: 

Ģenerāladvokātu pienākums ir sniegt Eiropas Savienības Tiesai objektīvus un neatkarīgus secinājumus par izskatāmo lietu. Lai paātrinātu atsevišķu lietu izskatīšanu, ģenerāladvokāta secinājumi tiek sniegti tikai tajās lietās, kurās tiek apspriesti jauni vai īpaši aktuāli tiesību jautājumi. 

Vācijai, Francijai, Itālijai, Spānijai un Polijai ir pastāvīgi ģenerāladvokāti, bet pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm atlikušajiem sešiem ģenerāladvokāta amatiem rotācijas kārtībā jāizvirza savi kandidāti. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI