DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Jau 1. jūlijā pievienojies tiešsaistes semināram par jaunā Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likuma piemērošanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Š.g. 1. novembrī spēkā stāsies Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma  likums (NTPAL), kura mērķis ir aizliegt negodīgas tirdzniecības praksi visā lauksaimniecības un pārtikas preču piegādes ķēdē, kā arī aizliegt nepārtikas preču mazumtirgotāju iepirkuma varas izmantošanu pret piegādātājiem. Konkurences padome (KP) sadarbībā ar Zemkopības ministriju aicina tirgus dalībniekus uz tiešsaistes semināru 1. jūlijā plkst. 10.00 platformā ZOOM, lai skaidrotu jaunā likuma interpretāciju un plānoto uzraudzību Latvijā. Reģistrēšanās pasākumam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu, atvērta vēl tikai divas dienas!

NTPAL attiecas uz visiem lauksaimniecības un pārtikas piegādes ķēdes tirgus dalībniekiem – mazumtirgotājiem, pārtikas pārstrādātājiem, vairumtirgotājiem, kooperatīviem, ražotāju organizācijām un individuāliem ražotājiem, kā arī uz publiskajām personām, kas veic lauksaimniecības un pārtikas produktu iepirkšanu.  

Jaunais regulējums ieviests, lai vienā tiesību aktā pārņemtu Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu, kuras mērķis ir aizsargāt vismazākos tirgus spēlētājus no lielāku uzņēmumu radītās negodīgās tirdzniecības prakses, kā arī likumā integrētu jau esošo Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likumu. NTPAL izpildi uzraudzīs un kontrolēs KP, vienlaikus iepriekšējais KP pārraudzībā esošais Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likums, kas regulēja mazumtirgotāju un piegādātāju sadarbību, zaudēs savu spēku.

Seminārā uzstāsies:

  • Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktora vietniece Ilona Mežiniece-Briede ar prezentāciju “Negodīgas tirdzniecības prakses pārtikas piegādes ķēdē: attīstība un risinājumi Eiropas Savienībā”,
  • Konkurences padomes Analītiskā departamenta vecākā eksperte Svetlana Sitņikova ar prezentāciju “Kas jāzina ražotājiem, piegādātājiem, vairumtirgotājiem un mazumtirgotājiem par jaunā likuma piemērošanu Latvijā?”.

KP sadarbībā ar Zemkopības ministriju aicina tirgus dalībniekus reģistrēties tiešsaistes semināram un iesūtīt interesējošos jautājumus, aizpildot elektronisko pieteikuma anketuPasākumam iespējams reģistrēties līdz 30. jūnija plkst. 12.00.

Plašāka informācija par semināru pieejama Konkurences padomes tīmekļa vietnē: https://www.kp.gov.lv/lv/jaunums/jau-1-julija-pievienojies-tiessaistes-seminaram-par-jauna-negodigas-tirdzniecibas-prakses-aizlieguma-likuma-piemerosanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU