DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

V prioritāri vakcinējamo personu grupā ir iekļauti gaisa satiksmes vadības un dzelzceļa dispečeri

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 20.aprīlī, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas priekšlikumu par satiksmes nozarei kritiski svarīgo darbinieku iekļaušanu V prioritāri vakcinējamo personu grupā. V prioritārajā grupā iekļauti 105 valsts akciju sabiedrības “Latvijas Gaisa satiksme” (LGS) un 66 valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” (LDZ) darbinieki.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu un drošu gaisa satiksmes vadības pakalpojumu sniegšanu 24/7 režīmā, V prioritārajā vakcinējamo grupā iekļauti 105 LGS darbinieki -  gaisa satiksmes vadības dispečeri un tehniskā nodrošinājuma departamenta darbinieki. Savukārt, lai nodrošinātu nepārtrauktu un drošu dzelzceļa infrastruktūras pārvaldīšanu 24/7 režīmā, V prioritārajā vakcinējamo grupā iekļauti 66 LDZ darbinieki, tai skaitā vilcienu dispečeri, energodispečeri, elektromehāniķi, Rīgas pasažieru stacijas dežuranti, sliežu ceļu pārbaudes stacijas darbinieki.  

Papildus informējam, ka Satiksmes ministrija informatīvā ziņojuma “Par prioritāri vakcinējamām personu grupām” izstrādes procesā ir sniegusi Veselības ministrijai informāciju par VII prioritāri vakcinējamo grupā  iekļaujamiem ministrijas kapitālsabiedrību,  padotības iestāžu un transporta nozares darbinieki, kuriem ir kritiska nozīme transporta un sakaru  nozares darbības nepārtrauktības un valsts nozīmes infrastruktūras nepārtrauktas darbības  nodrošināšanai. Lielākās personu grupas ir sauszemes, dzelzceļa un gaisa satiksmes, pasta pakalpojumu  nodrošināšanu un ar kuģošanas satiksmi saistīti darbinieki. Tie ir darbinieki, kuriem savu darba pienākumu veikšanai ir tiešs kontakts ar cilvēkiem, bet nav iespējams nodrošināt norobežojumu vai distancēšanos, un tādējādi ir paaugstināts inficēšanās risks.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU