DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. septembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Radio NABA aicina uz “Videogrāfija - Space Textures” Dzelzceļa vēstures muzejā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Sestdien, 5. septembrī, laikmetīgās mākslas foruma “Baltā nakts” ietvaros Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā norisināsies audiovizuālās mākslas notikums “Videogrāfija - Space Texures”, kas jau vairāk nekā desmit gadus drosmīgi atspoguļo video mākslas un mūzikas mijiedarbības spēku dažādās vietās un laikos, radot mijiedarbu mūzikai un video mākslai.

Šogad audiovizuālā mākslas notikuma centrā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs, elektroniskā mūzika un vizuālas projekcijas, kuras veidos seši audiovizuāli, eksperimentālās mūzikas projekti. Pasākumā varēs vērot Ukrainas, Igaunijas un Latvijas vizuālās mākslas un audio mākslas  mākslinieku sadarbība uz vienas skatuves. Pasākumu organizē Latvijas radio 6 - LU Radio NABA, tiešraidi vērot un jaunumiem sekot līdzi varēs Radio NABA un “Space Texture” facebook.com lapās.

Vakara māksliniecisko programmu atklās pašmāju māksliniece MARTA SmiLGA (Līga Smirnova) ar ritmisku, atmosfērisku skaņu ainavu. MARTA SmiLGA regulāri uzstājas Latvijā un Eiropā, kļuvusi arī par Eiropas novatoriskās mūzikas platformas SHAPE dalībnieci.

*MARTA SmiLGA video https://www.youtube.com/watch?v=MAv_eJz1a-w

NIKOLAIENKO (Muscut, Ukraina/ Igaunija) - skaņu mākslinieka Dmytro Nikolaienko mūzikas projekts. Nikolaenko sadarbojas ar jaunajiem Austrumeiropas avangarda mūziķiem, kuri aizraujas ar skaļo elektroniku un jauno kosmisko-psihadēliju.

*NIKOLAIENKO video https://www.youtube.com/watch?v=ohlukPf2Ye8

Ar jaunu muzikālo materiālu pie klausītājiem nāks projekts OTHALA - jauna elektro-akustiskās ambientās mūzikas grupa-trio, kuru veido Andrejs Eigus/ ex. Selffish (taustiņi, efekti, mikss), Alise Klimanska (flauta), Kaspars Kurdeko (perskusijas).

*OTHALA video https://www.youtube.com/watch?v=3sGDlhn0ZeM&feature=youtu.be

OIL TEXTURE (Ukraina/ Latvija) -  mediju mākslinieka Vitālija Lebukhorska eksperimentālās mūzikas projekts, kurā mijiedarbojas ambientā mūzika, lauka ieraksti, eksperimentālas skaņas un radiosakaru radītās skaņas.

Paplašinātā kino izrādi “Hypnos” jeb 16 un 8mm kino filmu, lenšu un lauka ierakstu paplašinātā un akustiskā tehnikā veidotu performanci piedāvās mākslinieki Ieva Balode un Maksims Šenteļevs/ Bērnu Rīts. “Hypnos” ir eksperimentāls, multimediāls strapžanru priekšnesums, kas guvis jau plašu rezonansi ārvalstīs.

*Hypnos video https://vimeo.com/396419083

Nakts dziļumā, šī pasākuma noslēgumā varēs dzirdēt multinstrumentālista Denisa Paškeviča elektroniskās mūzikas projektu TENKA. Tā apvieno džezu un moderno ritmisko mūziku, aizvedot klausītāju ceļojumu modulāro sintezatoru pasaulē.

* TENKA video https://www.youtube.com/watch?v=5FvizfLEaDU

PROGRAMMA:

  • 20.10–20.40    MARTA SmiLGA
  • 20.50–21.20      OIL TEXTURE (Ukraina/ Latvija)
  • 21.30–22.10    NIKOLAIENKO (Muscut, Ukraina/ Igaunija)
  • 22.20–23.00      IEVA BALODE UN MAKSIMS ŠENTEĻEVS/ HYPNOS
  • 23.00–24.00    OTHALA
  • 00.00–1.00        TENKA/ DENISS PAŠKEVIČS
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU