DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrs: valsts ceļu tīklam jānodrošina iedzīvotāju mobilitāte un tranzīta infrastruktūra

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas ceļu tīkla attīstībai nepieciešama ilgtermiņa plānošana, lai 20 gadu laikā spētu nodrošināt efektīvu valsts ceļu tīklu, kas atbalsta gan iedzīvotāju mobilitāti, gan piedāvā nepieciešamo tranzīta infrastruktūru. To uzsvēra satiksmes ministrs Tālis Linkaits, prezentējot Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedriem valsts ceļu tīkla attīstības koncepciju 2040. gadam.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 11. martā tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) vadītājiem, lai iepazīstinātu ar vīziju efektīvai valsts ceļu tīkla sakārtošanai "Latvijas valsts ceļu tīkls 2040".

Tikšanās laikā pārrunāti iespējamie risinājumi šīs vīzijas īstenošanā, kā arī diskutēts par Latvijas valsts ceļu tīkla attīstību līdz 2040. gadam.

“Valsts ceļu tīkla galvenais uzdevums ir nodrošināt mobilitāti visos valsts reģionos un veicināt ekonomikas attīstību. Tomēr nenoliedzami galvenā prioritāte ir drošība. Visi šie trīs faktori nosaka redzējumu par valsts autoceļu tīklu 2040. gadā,” sarunas gaitā rezumēja satiksmes ministrs.

Satiksmes ministrijas speciālisti turpina darbu pie ceļu tīkla izvērtējuma un normatīvo aktu pārskatīšanas, lai veiktu esošā ceļu tīkla pārstrukturizāciju, ņemot vērā arī gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

Latvijas valsts ceļu attīstības vīzija ir apspriesta visos Latvijas Reģionālajos plānošanas reģionos, kā arī Satiksmes ministrijas organizētajā publiskajā Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI