DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide
1
1

Izstāde “Supersukulenti - dzīvie akmeņi”

No 20. līdz 29. septembrim LU Botāniskajā dārzā notiks izstāde „Supersukulenti – dzīvie akmeņi”. Izstādē būs apskatāmi Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības kolekcionāru audzētie sukulentie augi. Izstādes ietvaros 21. un 28. septembrī notiks meistarklases par litopšu un kaktusu kopšanu.

Izstādē “Supersukulenti – dzīvie akmeņi” būs apskatāmi gan izstādes galvenie varoņi – litopši jeb dzīvie akmeņi, gan citi sukulentie augi un sanpaulijas. Izstādē būs aplūkojams arī Kaktusu un citu sukulentu draugu biedrības izvēlētais “Gada augs 2019” - Echinopsis ģints kaktusi. Izstāde apskatāma Palmu mājas vestibilā no 20. līdz 29. septembrim LU Botāniskā dārza darba laikā katru dienu 10.00-19.00, iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā. Apmeklētājiem izstādes laikā būs iespējams nelielos daudzumos iegādāties Kaktusu un citu sukulentu biedrības speciālistu audzētos augus, kā arī konsultēties par augu kopšanu.  

Izstādes laikā notiks 2 meistarklases, kurās sukulento augu cienītāji varēs papildināt savas praktiskās zināšanas par sukulento augu kopšanu:

  • Sestdien, 21. septembrī plkst. 13.00 – meistarklase „Litopšu audzēšanas īpatnības”;
  • Sestdien, 28. septembrī plkst 13.00 – meistarklase “Kaktusu audzēšana telpās un dārzos”.

Dalība meistarklasē, iegādājoties ieejas biļeti botāniskajā dārzā. Dalībai meistarklasēs iespējams pieteikties iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv vai aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit: goo.gl/gaevsN           

Tuksnešos augošie augi ir pielāgojušies augšanai vietās, kur trūkst mitrums, tādēļ tie uztver un saglabā sevī to nelielo ūdens daudzumi, kas ir pieejams augsnē, no rasas un retā lietus. Tos vieno apzīmējums – sukulentie augi.

Litopši ir pusdienziedu dzimtas (Aizoaceae vai Mesembryanthemaceae) augi. Absolūtais vairākums šo augu dabā ir sastopami Dienvidāfrikā un tikai daži aug arī citviet pasaulē, piemēram, Austrālijā, Jaunzēlandē, Vidusjūras reģionā, Madagaskarā, Arābijas pussalā un Eiropā. Litopši miljonu gadu laikā ir pielāgojušies D-Āfrikas Karru reģiona tuksnešainā, kalnainā apgabala raksturīgajiem apstākļiem: sausumam, tiešiem Saules stariem, karstumam, sāļai augsnei un tam, ka bieži vien vējš, dzenājot smiltis, apber ar tām augus. Pašlaik dzimtā iekļautas 116 ģintis ar vairāk nekā 1800 sugām.

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Maijā-augustā dārzs apmeklētājiem ir atvērts no plkst. 10.00 līdz 21.00, septembrī no plkst. 10.00 līdz 19.00 un oktobrī-decembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00. Informāciju par ieejas biļešu cenām iespējams atrast LU Botāniskā dārza mājas lapā: https://www.botanika.lu.lv/darba-laiks-cenas/darba-laiks-bilesu-cenas/

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU