DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. augustā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Lekcija un velobraucieni “Tadenavā”

9. augustā biedrības “Ūdenszīmes” telpās (Jēkabpils novada Rubenes pagasta Kaldabruņā) sadarbībā ar Raiņa muzeju “Tadenava” notiks mākslas zinātnieces Zandas Zībiņas lekcija par Kaldabruņas muižas un Kaldabruņas ev. lut. baznīcas vēsturi. Aicinām bijušos un esošos Kaldabruņas iedzīvotājus dalīties ar atmiņām un fotogrāfijām. Pēc lekcijas Kaldabruņas pagalmā Dārza svētki ar kūku degustāciju. Ņemiet līdzi pašceptu kūku!

Vairāk informācijas FB @Ūdenszīmes vai FB @RainisTadenava

10. augustā plkst. 11.00 veloekskursija “Raiņa pirmais ceļojums”, bet šoreiz ceļojumu sāksim Kaldabruņā — vietā, par kuru “Saules gados” Rainis raksta šādas rindas:

Drīz pēc pirmā lielā ceļa,

Kad es ierados šai saulē,

Bij man otris ceļojums,

Vēsturiski neapstrīdams:

Zīmogotā dokumentā —

Manā krustāmzīmē sacīts:

Kaldabruņas baznīcā

Kristīts: neunzehnten September.

Tātad es no Tadenavas

Gūt sev cilvēkpilntiesības

Ceļojis uz Kaldabruņu

Divnedēļu vecumā.

Agri sācis ceļošanu,

Neapzinis apzinādams,

Ka būs daudz un tālu ceļu

Zemei pāri un vēl tālāk.

Ekskursijā apmeklēsim Pļavas muzeju Kaldabruņā, Kaldabruņas pilskalnu un baznīcu, Dronku apmetnes vietu, velnakmeni un ezeru, kas apvīts ar daudziem neparastiem stāstiem. Apmeklēsim arī neparasto Tadenavas bibliotēku, kas novietojusies Eglones dabas lieguma malā, Raiņa dzimtās “Varslavānu” mājas, bet noslēgums būs Raiņa muzejā “Tadenava”.

Dalība braucienā bez maksas. Aicinām piedalīties ģimenes ar bērniem, jo brauciens būs rāms un izzinošs. Ņemiet līdzi savus velosipēdus, ūdeni un uzkodas. Brauciena noslēgumā dalībniekus cienāsim ar zupu. Satikšanās vieta: biedrība “Ūdenszīmes”, Jēkabpils novads, Rubenes pag., Kaldabruņa, LV—5229, 10. augustā plkst. 11.00.

Pieteikšanās braucienam līdz 9. augusta plkst. 16.00 pa +371 29 250 484 vai +371 65 229 391, vai rakstot uz tadenava@memorialiemuzeji.lv.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU