DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Sākas iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Trešdien, 22. maijā pulksten 17.00 visos 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā iecirkņi balsotājiem būs atvērti trīs stundas - līdz pulksten 20.00. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī ceturtdien, 23. maijā, no pulksten 9.00 līdz 12.00 un piektdien, 24. maijā, no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Iepriekšējās balsošanas dienās pirmo reizi vēlētāji varēs balsot arī citā vēlēšanu iecirknī. Tomēr vēlētājiem jāņem vērā, ka, balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks, kas jāpavada vēlēšanu iecirknī, jo balsošanas laikā tiks veikta iecirkņa maiņas procedūra. Vēlētājam atnākot uz iecirkni, vēlēšanu komisija elektroniski, tiešsaistes sistēmā, sazināsies ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs jau nav nobalsojis. Vēlētājs tiks izkļauts no sava iecirkņa vēlētāju saraksta un ierakstīts tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, uz kuru būs atnācis balsot. Pēc sekmīgas iecirkņa maiņas vēlētājam tiks izsniegti balsošanas dokumenti, un vēlētājs varēs nobalsot attiecīgajā iecirknī.

Iespēju nobalsot iepriekš drīkst izmantot jebkurš vēlētājs, kurš kādu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, 25. maijā. Vienlaikus jāņem vērā, ka vēlēšanu dienā balsot varēs tikai savā vēlēšanu iecirknī.

Dodoties balsot, līdzi jāņem arī pase vai personas apliecība (eID). Spiedogu pasē EP vēlēšanās neliek, jo vēlētāju uzskaitei un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai izmanto vēlētāju reģistru un iecirkņu vēlētāju sarakstus.

Noskaidrot savu EP vēlēšanu iecirkni var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, pakalpojums pieejams www.pmlp.gov.lv vai  www.cvk.lv, vai pa tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks no pl.8.00 līdz 20.00, 24. un 25. maijā no pl.7.00 līdz 24.00.

Vēlēšanu dienā, 25. maijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU