DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents aicina partijas pēc iespējas ātrāk panākt vienošanos par atbalstu vienam Ministru prezidenta amata kandidātam

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 2018. gada 18. oktobrī, un piektdien, 19. oktobrī, Rīgas pilī tikās ar visām 13. Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām un to nominētajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem.

Pēc notikušajām konsultācijām ar politiskajām partijām Valsts prezidents norāda, ka turpinās izvērtēt Alda Gobzema, Jāņa Bordāna, Arta Pabrika kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu. Valsts prezidents sagaida, ka turpmākajā politisko partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no šiem kandidātiem.

“Lai radītu priekšnosacījumus valsts attīstībai un izaugsmei ilgtermiņā, visas sabiedrības interesēs ir stabilas, lemtspējīgas un rīcībspējīgas valdības izveidošana, kurai 13.Saeimā būtu vairākuma atbalsts. No politiskajām partijām sagaidu atbildīgu un izlēmīgu rīcību, lai pēc iespējas ātrāk vienotos gan par koalīcijas aprisēm, gan darāmajiem darbiem,” uzsver Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents izvirzīs tikai tādu Ministru prezidenta amata kandidātu, par kuru nebūs šaubas par viņa iespējām saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam. Lai noskaidrotu iespējamību saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam, tikšanās laikā Valsts prezidents aicināja visus trīs potenciālos Ministru prezidenta amata kandidātus iesniegt nepieciešamos dokumentus.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sarunās ar partijām kā būtiskus jautājumus norādīja:

  • nemainīgu valsts eiroatlantisko kursu;
  • drošības stiprināšanu, novirzot ne mazāk kā 2% no IKP aizsardzības vajadzībām;
  • gatavību nodrošināt jau īstenoto reformu nepārtrauktību un pēctecību izglītības, veselības un nodokļu politikas jomās, kā arī gatavību lemt par jaunu nepieciešamu reformu īstenošanu;
  • spēju veidot sabalansētu valsts budžetu;
  • tiesiskuma stiprināšanu, t. sk. tiesu sistēmas darba uzlabošanu, turpmāku maksātnespējas jomas sakārtošanu. Vienlīdz būtiski Latvijas iekšējās un ārējās drošības interesēs ir saglabāt varas dalīšanas principu, tāpēc nav atbalstāma vēlme koncentrēt valsts drošības iestādes.
  • sabiedrisko mediju stiprināšanu, jo neatkarīgi un profesionāli mediji ir demokrātijas un mūsu valsts drošības pamats;
  • finanšu sistēmas drošības stiprināšanu, t.sk. noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma apkarošanas sistēmas uzlabošanu.

Tikšanos laikā Valsts prezidents informēja partiju pārstāvjus, ka jaunajā Saeimā atkārtoti iesniegs nepilsoņu bērnu likumdošanas iniciatīvu, kā arī uzturēs savu iniciatīvu par labiem likumiem.

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi Valsts prezidents rīkojumu par nākamā Ministru prezidenta aicināšanu varēs izdot tikai pēc tam, kad līdz ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu uz pirmo sēdi 2018. gada 6. novembrī būs atkāpies esošais Ministru kabinets.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU